MENU
Menu

Zdravie Nikdy neperiete rifle? Ohrozujete si mužstvo

Sú zástancovia teórie, že rifle sa jednoducho neperú. Je to niečo ako montérky, ktoré si kúpite a keď už zažívajú svoj polčas rozpadu na viditeľnej úrovni, tak sa vymenia za nové. Dermatológovia však bijú na poplach. Hrdinstvo bokom, ak si chcete zachrániť mužstvo a zdravie, perte.

Nikdy neperiete rifle? Ohrozujete si mužstvo
Extrémne názory
Sú muži, ktorí si oblečú rifle tri až štyri razy a potom ich hodia rovno do práčky. A na opačnej strane stoja chlapi, ktorí tvrdia, že ani pôvodní americkí robotníci, ktorých pracovný odev vlastne v podobe riflí nosíme, neboli bábovky a neprali rifle, len čo sa v nich trochu zapotili. Príkladom je napríklad Chip Bergh, riaditeľ spoločnosti Levi´s, ktorý sa úplne vzdáva prania riflí a tvrdí, že to je znak kvality ich tkanín a oblečenia. Skrátka rifle stále vyzerajú dobre bez toho, aby ste ich dávali do práčky. Kde je teda pravda?

Používate sušiče rúk? Radšej s tým okamžite prestaňte

Neprať znamená značné riziko
Denne sa nám z kože olupuje okolo 30-buniek buniek. To znamená, že mnohé sa obrusujú nohavicami a to pre rifle rozhodne neznamená prať ich iba vtedy, ak sa oblejete kávou. Aj preto sa odporúča prať rifle prevrátené naruby. Nie preto, aby nepustili farbu, ale preto, aby sa vypralo hlavné znečistenie okolo nôh. Ak si rifle neperiete, počítajte s tým, že na vonkajšej strane sú krásne, ale nohy vkladáte doslova do mraveniska mikróbov.

Celý život si umývate ruky zle. Správny spôsob je nasledovný

Pozor na genitálie
Dermatologička Adrienne Haughton hovorí, ak si neperiete rifle dostatočne často, hrozia vám problémy aj v oblasti rozkroku. Pretože mnoho mužov si oblieka rifle skôr ako ponožky. Tým pádom sa dostane na látku aj mnoho baktérií a prípadne zárodkov plesní. Tie sa potom veľmi rýchlo presunú na spodnú bielizeň aj pokožku a zrazu vás môžu trápiť plesňové ochorenia, zápaly, či svrbenie v oblasti rozkroku. Skrátka, pokiaľ si rifle neperiete, je omnoho vyššia šanca, že sa budete škrabať v rozkroku častejšie, ako by ste chceli.

Špinavé fakty o peniazoch: Kto ich drží v ruke, nie je čistý

Desať nosení
Toľko je podľa dermatológov ideálny počet na to, aby putovali rifle do prania. Desaťkrát na nohy a potom do práčky. Vtedy si môžete povedať, že chodíte v čistom.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
15.9. 2019 15:00
Diskusia