MENU
Menu

Zdravie Nie je to len o koži: Ako vám úpal skomplikuje život?

Slnečné počasie mnohých ľudí láka k tomu, aby trávili viac času vonku na čerstvom vzduchu. Pri neopatrnom pobyte na slnku sa môžete nielen spáliť, ale aj dostať úpal. Aké nepríjemnosti so sebou prináša priveľa slnka?

Nie je to len o koži: Ako vám úpal skomplikuje život?
Nafúkne brucho
Úpal spúšťa zadržiavanie vody v tele, čo vedie k nepríjemnému pocitu nadúvania a nafúknutého brucha.

Zhoršuje bolesť hlavy
Ak trpíte bolesťami hlavy alebo migrénami, pridlhý pobyt na slnku vám neprospeje. Ešte ak aj schytáte úpal, bolesť hlavy bude ešte silnejšia a nepríjemnejšia.

FOTO: Tajomstvá svetoznámych pamiatok: Čo ukrývajú?

Hrozí mŕtvica
Pridlhý pobyt na slnku môže zvýšiť hladinu vitamínu D, ktorého priveľké množstvo môže viesť k zvýšenému riziku mŕtvice, ako ukázala dánska vedecká štúdia.

Pozor na lieky
Pokiaľ užívate lieky, mali by ste zistiť, či by ste sa počas ich užívania nemali vyhýbať pobytu na slnku. Niektoré lieky, ako napríklad tetracyklíny môžu v kombinácii dlhším pobytom na slnku vyvolať reakciu v podobe cystických vyrážok alebo svrbivej žihľavky.

FOTO: Pohľad spoza opony: Ako vyzerajú divadlá z druhej strany?

Ako sa chrániť?
Pokiaľ plánujete dlhší pobyt na slnku, nezabúdajte na pokrývku hlavy a zdržujte sa v tieni vždy keď to je možné. Vyhýbajte sa priamemu pobytu na slnku v čase od 11.00 do 15.00, kedy sú slnečné lúče najsilnejšie a nezabúdajte na zvýšený príjem nealkoholických nápojov.

DISKUSIA
4.6. 2018 22:00
Diskusia