MENU
Menu

Zdravie Neuveríte: Úžasné benefity spánku so strúčikom cesnaku pod vankúšom

Do postele zvykneme ťahať kadečo. V detstve macíka, neskôr frajerku. Pritom neuveríte, že zo všetkých vecí na svete vám v posteli najviac prospeje strúčik cesnaku. Rozhodne nielen ako stredoveký recept proti upírom.

Neuveríte: Úžasné benefity spánku so strúčikom cesnaku pod vankúšom
Dokonalý repelent
Dá sa povedať, že strúčiky cesnaku pod vankúšom sú univerzálnym repelentom. Poviete si, že komáre už dali pokoj, tak prečo si ustlať s cesnakom? Pretože účinkuje aj proti pavúkom a inému hmyzu, ktorý priťahuje práve oxid uhličitý v dychu. Navyše ak sa chystáte na exotickú dovolenku, je dobré mať slovenský cesnak v batožine a spávať s ním v jednej posteli. Nebudete potrebovať drahé, neúčinné a pritom toxické repelenty.

Čo všetko robia námesační okrem prechádzok po byte?

Pomáha pri nespavosti
Mávate paniku, úzkosť a nedokážete dobre spávať? Skúste to s cesnakom pod vankúšom. Táto metóda sa používa už od stredoveku. Cesnak má silné antibakteriálne účinky a jeho prítomnosť spraví vzduch okolo vás zdravším. Zlepšuje dýchanie a tým pádom aj spánok robí lepším. Ak chcete účinky zosilniť, tak si dajte pár strúčikov pod vankúš a jeden k večeri. Zníži vám tlak a do tela sa uvoľní látka nazývaná GABA, teda kyselina gama-aminomaslová. Tá upokojuje a pomáha mozgu. Žiadne vírenie problémov, iba sladké sny.

Ojedinelá choroba: Mladík nesmie zaspať, inak zomrie

Stop chorobám
Antibakteriálne vlastnosti čerstvého cesnaku sa prejavujú nielen po jeho prehltnutí, ale aj navonok. Cesnak je schopný blokovať enzýmy, ktoré umožňujú v ľudskom tele prežiť infekcii. Ak ste teda už nachytali ochorenie, šup cesnak pod perinu, vzdraviete rýchlejšie. Ak ste zdravý, je to jedna z účinných metód, ako si zdravie aj udržať

Cesnak vám zlepší dych
Nerobíme si žarty. Cesnak má skutočne priaznivé účinky na váš dych. Dôležité je ho však v tomto prípade nekonzumovať, pretože strúčik cesnaku na raňajky vám zabezpečí počas dňa dokonalú sociálnu izoláciu. No ak patríte k ľuďom, ktorí sa ráno budia s dračím zapáchajúcim dychom, tak práve cesnak môže byť pre vás cestou. Dajte si čerstvé strúčiky pod vankúš a vyčistia sa vám nosné dutiny, uvoľní dýchanie a vďaka tomu budete menej chrápať a v ústnej dutine sa vám bude množiť menej baktérií.

Čo s vami spraví nedostatok spánku? Pozrite sa

Ak tento princíp nezaberie, tak to skúste intenzívnejšie. Pomáha do spálne dať difuzér, ktorý si pripravíte veľmi jednoducho. Tri až štyri strúčiky cesnaku zalejete vriacou vodou a budete vdychovať paru. Noci budete mať lepšie a dych ráno sviežejší. Paradoxne vďaka cesnaku.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
11.11. 2019 13:00
Diskusia