MENU
Menu

Zdravie Nepotešíme vás: WiFi negatívne ovplyvňuje mužskú plodnosť

Snažíte sa s partnerkou splodiť potomstvo, ale nedarí sa vám? Príčinu môžete nájsť vo vašom vrecku. Elektromagnetické vlny zo zariadení s WiFI, ako sú napríklad mobilné telefóny, vám môžu poškodiť spermie, čo znižuje vašu plodnosť.

Nepotešíme vás: WiFi negatívne ovplyvňuje mužskú plodnosť
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie má až 15 percent párov má problémy so splodením potomstva a z toho sú v tretine prípadov na vine muži. Medzi príčinami, ktoré spôsobujú mužskú neplodnosť, môže byť veľa vecí, ako napríklad stres, zlá životospráva, či genetika. Ale vašim spermiám môže škodiť napríklad aj to, že nosievate mobil vo vrecku.

Na svete je nová diagnóza: Internetový hypochonder

Japonská štúdia skúmala vplyv WiFi na mužskú plodnosť. Výskumu sa zúčastnilo 51 mužov, ktorých rozdelili do troch skupín a dali im WiFi zariadenie, ktoré malo simulovať mobilný telefón. Jedna skupina nebola vôbec vystavená WiFi, druhá skupina bola vystavená ale s ochranným štítom a tretia skupina bola plne vystavená WiFi signálu.

Výsledky výskumu boli poriadne prekvapivé. 30 minútové vystavenie WiFi signálu nemalo žiadny vplyv na spermie, ale evidentný rozdiel sa prejavil už po dvoch hodinách. Po 120 minútach bola pohyblivosť spermií v skupine, ktorá nebola vystavená žiareniu, 53,3 percenta. Skupina vystavená žiareniu s ochranou mala po dvoch hodinách pohyblivosť spermií 44,9 percenta a skupina vystavená žiareniu bez ochrany 26,4 percenta.

Ako vyzerá život človeka, ktorý spáva dve hodiny denne?

Po 24 hodinách mala skupina plne vystavená WiFi až 23,3 percenta mŕtvych spermií, zatiaľ čo skupina, ktorá nebola vystavená WiFi signálu, mala iba 8,4 percenta mŕtvych spermií.

Aktívnych mobilov je viac, než ľudí na svete. Je to kvôli tomu, že sa nájdu ľudia, ktorí pri sebe nosia aj viacero mobilných telefónov. Tým ešte viac zvyšujú riziká, ktoré elektromagentické žiarenie z mobilných zariadení predstavuje pre ľudské zdravie.

FOTO: Chyby, ktoré robíte v kúpeľni a ohrozujete nimi svoje zdravie

Nemusíte sa hneď zbavovať mobilu, vašej plodnosti postačí bohato postačí, ak ho nebudete mať neustále vo vrecku, ale položíte si ho napríklad na stôl.

DISKUSIA
21.7. 2019 15:00
Diskusia