MENU
Menu

Zdravie Nedostatok tohto minerálu spôsobuje množstvo problémov: Chýba aj vám?

Minerály a stopové prvky sú dôležité pre správne fungovanie organizmu a keď niektorý z nich chýba, môže to spôsobiť v tele veľké problémy. K tým najdôležitejším patrí jód, ktorý má veľký podiel na tom, aby správne fungovala štítna žľaza. Pozrite sa čo sa deje, keď vášmu telu jód chýba.

Nedostatok tohto minerálu spôsobuje množstvo problémov: Chýba aj vám?
Suchá pokožka
Jód zohráva dôležitú úlohu v regulácii vody v pokožke, zabraňuje tvorbe vrások a pomáha čo najrýchlejšie hojiť rany. Keď pocítite, že vaša pokožka je výrazne suchšia a spozorujete aj svrbenie, príčinou môže byť práve nedostatok jódu.

Tiché príznaky mononukleózy: Odhaľte ju čo najskôr

Citlivosť na chlad
Keď vám chýba jód, metabolizmus sa spomaľuje, v tele sa vám tvorí menej energie a telo nie je schopné sa samo zahriať. Následkom je, že vám bude zima, aj keby ste sa obliekli do teplého oblečenia, alebo sa zabalili do deky.

Nečakané pribratie na váhe
Spomalený metabolizmus nie je schopný spaľovať kalórie takou intenzitou, ako za normálnych okolností, preto sa pri nedostatku jódu môže vyskytnúť zvýšenie hmotnosti.

Máte neutíchajúci smäd? Pozrite sa, čo môže byť príčinou

Únava
Pri spomalenej funkcii štítnej žľazy (a teda aj nedostatku jódu v tele), môžete väčšinu času pociťovať slabosť a únavu. Ak vás unavujú aj nenáročné aktivity, napriek tomu, že spíte dostatočne, môže to byť kvôli nedostatku jódu.

Vypadávanie vlasov
Vypadávanie vlasov je jedným z prvých príznakov, ktoré vám napovedia, že vám chýba jód. Jód je zodpovedný za regeneráciu vlasového folikulu a ak je ho v tele nedostatok, vlasy začnú vo veľkom vypadávať.

Účinné spôsoby, ako si zlepšiť náladu: Fungujú okamžite

Ako ho doplniť?
Výborným zdrojom jódu sú morské riasy, krevety, treska, tuniak, mliečne výrobky a vajíčka. Tiež si ho môžete doplniť aj pečenými zemiakmi, slivkami, brusnicami a jahodami. Jód nájdete aj v kuchynskej soli, ale ak by ste začali kvôli tomu soliť vo veľkom, uškodili by ste si.

DISKUSIA
9.4. 2019 22:00
Diskusia