MENU
Menu

Zdravie Necíti bolesť, stres ani úzkosť. Superžena žije medzi nami

Jo Cameronová žije v Škótsku a patrí k jedným z dvoch zdokladovaných ľudí na svete, ktorí necítia bolesť. Aby toho však nebolo málo, Jo necíti ani úzkosť, stres a je plná optimizmu. Zdá sa ako superžena. A to aj vďaka tomu, že má 71 rokov a dušu mladej ženy.

Necíti bolesť, stres ani úzkosť. Superžena žije medzi nami
Vzácna genetická mutácia
Na jej genetickú mutáciu sa prišlo až keď mala 65 rokov a to čisto náhodne. Lekári ju varovali, že rekonvalescencia po operácii ruky bude veľmi ťažká a bolestivá. Predpísali jej silné lieky proti bolesti s upozornením, že nebudú stačiť. Jo si pritom dala iba paracetamol a nič ju aj tak nebolelo. Lekári ju teda vyšetrili podrobnejšie a zistili, že má problém s bedrovými kĺbmi, ktoré spôsobujú ukrutné bolesti, no Jo ich necítila. Takisto ju podrobili ďalším testom a zistili, že mala už mnoho zlomením, pričom žiadna nebola liečená, pretože necítila bolesť.

Oceľové dievča: necíti únavu, hlad ani bolesť

Vo svojom veku už trpí aj pokročilou degeneráciou kĺbov a ona sa usmieva. Takéto poškodenie často znamená, že pacienti sú v silných bolestiach, no ona žiadnu necíti. Vďaka tomu sa doktor Devjit Srivastava rozhodol pokračovať v skúmaní jej génu s cieľom vytvoriť liek proti bolesti, ktorý by dokázal uľaviť aj ľuďom, kde bežná paliatívna liečba nezaberá.

Ako ponorenie do kyseliny: strom spôsobuje bolesť, ktorá núti k samovražde

Nie je to len o bolesti
Jo Cameronová je možno druhá na svete, ktorá necíti bolesť, ale je jedinou, ktorá sa zároveň spolu s bolesťou zbavila aj stresu, úzkosti, paniky a pamäte na zlé veci. Ako sama hovorí, na zlé zabúda rýchlosťou blesku. Dokonca po autonehode, ktorú jej spôsobil iný vodič, vyšla z vraku a najprv sa išla postarať o vinníka havárie, až následne si sama zavolala lekára.

Necítil bolesť: Pri nehode ho prepichol strom, v nemocnici si robil selfie (18+)

Jej tvár je už síce poznačená vekom a prerytá vráskami, ale nikdy nechýba dokonalý úsmev na tvári. Stres nepozná. Možno aj preto, hoci má dnes po sedemdesiatke, je plná života. Nie je to len preto, že jej chýba fyzická bolesť, ale aj tým, že celý život eliminovala tú psychickú. Naozajstná superžena.

Autor: Marcos
Foto: Youtube

DISKUSIA
8.4. 2019 22:00
Diskusia