Kríženie človeka so psom

Každý vie, že medzidruhové kríženie neprichádza do úvahy. Minimálne nie prirodzenou cestou. Avšak na možnosť vytvorenia kombinácie psa a človeka ukázal text, v ktorom mali izraelskí vedci skúmať kríženie medzi človekom a labradorom. Sami však tento druh nevytvorili, ale údajne skúmali trans-druh zvieraťa, ktorý bol pochovaný v plytkom hrobe. K dôveryhodnosti hoaxu prispelo, tvrdenie, že za všetkým stál syn vysoko postavenej politickej rodiny. Ako inak. Príbeh bol doplnený fotkou toho, čo vyzeralo ako „zvláštna hybridná žena, napoly človek a napoly pes“. Nakoniec sa však ukázalo, že nejde o nič živé, ale na manipuláciu bola použitá socha Patricie Piccininiovej z výstavy z roku 2003. Dodnes však niektorí ľudia tvrdia, že to len narýchlo chceli mocní tohto sveta zakamuflovať, čo sa naozaj stalo.

Dieťa so zlatými zubami

Koncom 16. storočia sa profesor medicíny na Juliovej univerzite v Helmstedte menom Jakob Horst rozhodol preskúmať správy o Christophovi Müllerovi, mladom chlapcovi zo Sliezska, ktorému údajne narástol zlatý zub. Testy potvrdili, že Müller má skutočný zlatý zub, a profesor špekuloval, že kosť v Müllerovej čeľusti sa zmenila na zlato, pretože sa narodil, keď boli planéty v nezvyčajnom usporiadaní, čo mohlo spôsobovať zosilnenie tepla zo slnečných lúčov. Tým by sa v tele mohlo vytvoriť zlato. Nakoniec testy ukázali, že ide len o tenký povlak na zube. Za podvod Müllera odvliekli do väzenia. Avšak na tomto hoaxe bolo aj niečo pozitívne. Išlo o prvé zdokumentované vytvorenie tvarovanej zlatej korunky v histórii stomatológie.

Kovová tyč na zmiernenie bolesti

Celé 18. storočie bolo naplnené všetkými druhmi absurdných medicínskych hoaxov, zbytočných prístrojov a šokujúcich liečebných postupov. Jedným z najpodivnejších produktov odporúčaných na zmiernenie bolesti bola súprava dvoch malých kovových tyčí. Vynašiel ich Elisha Perkins, lekár z Connecticutu. Tieto nástroje mali podľa Perkinsa mohli zmierniť nepohodlie pri dne, reumatizme a iných bolestiach. Postihnutý si mal týmito tyčinkami jemne potierať postihnutú oblasť. Dokonca medzi tými, ktorí si objednali súpravu, bol aj George Washington. Séria klinických skúšok od roku 1799 do roku 1801 však preukázala, že akákoľvek úľava od bolesti bola len placebo efekt. Na druhej strane poriadne si šľahnúť kovovou tyčou po nohe vás určite razom zbaví bolesti hlavy.

Dlhovekosť vo fľaši

Dlhovekosť je vec, za ktorú sú aj v súčasnej dobe ľudia ochotní zaplatiť nemalé peniaze. A história možno časom ukáže, koľkým anti-aging hoaxom verili moderní ľudia. Zdokumentovaným faktom je však dlhovekosť vo fľaške z 18. storočia, ktorú ponúkal Johann Heinrich Cohausen. Písal o elixíre, ktorý pozostával z toho, že dych mladých žien uzatváral vo fľaši, pričom tvrdil, že vdýchnutie môže predĺžiť život človeka. Samotný Cohausen však nakoniec uvádzal, že ide o satiru. Napriek tomu dych mladých žien išiel na dračku. Možno kvôli dlhovekosti, možno kvôli fetišu.