MENU
Menu
Perineum Sunning

Zdravie Najšialenejší trend? Ľudia si slnia konečníky, nabíja ich to energiou

Z času na čas sa v oblasti zdravého životného štýlu objaví trend taký šialený a neuveriteľný, až sa človek čuduje, či nejde o vtip. Lenže opaľovanie konečníka je nanešťastie skutočné a prepadli mu tisíce ľudí.

Vedeli ste, že ak vystavíte konečník slnečným lúčom len na 30 sekúnd denne, rovná sa to množstvu slnečného žiarenia, ktoré by ste inak prijali za celý deň pobytu na čerstvom vzduchu? Samozrejme, že je to hlúposť, ale majiteľka instagramového účtu s názvom Metaphysical Megan si myslí pravý opak. Jeden z jej príspevkov sa stal doslova hitom. Napísala, že opaľovanie konečníka dodá človeku viac energie než niekoľko šálok kávy a zlepšuje kvalitu spánku.

Experti považujú jej výroky nielen za hlúpe, ale aj nebezpečné. Oblasť konečníka totiž nie je pred svetom skrytá len tak pre nič za nič. Je mimoriadne citlivá a jej vystavovanie priamemu slnečnému žiareniu rapídne zvyšuje riziko rakoviny kože.

Olej do ohňa šarlatánstva priliala aj herečka Shailene Woodleyová, ktorá sa v jednom z rozhovorov priznala, že túto metódu v zime využíva na doplnenie vitamínu D.

Neexistuje žiadny dôkaz, že by vystavovanie konečníka priamym slnečným lúčom malo pozitívny dopad na zdravie. Skôr naopak. To však nebráni tisíckam fanúšikov instagramových „influencerov“, aby neotŕčali nahé zadky smerom k Slnku.