MENU
Menu

Zdravie Najplodnejšia žena sveta: Mariam vychováva desiatky detí

Mariam Nabatanzi pochádza z Ugandy, má 40 rokov a je vraj najplodnejšou ženou sveta. Porodila neuveriteľných 44 detí a až 18 rokov svojho života strávila ako tehotná.

Najplodnejšia žena sveta: Mariam vychováva desiatky detí
Mariam šesťkrát porodila dvojčatá, štyrikrát trojčatá a trikrát dokonca štvorčatáZo 44 detí, ktoré porodila, je nažive ešte 38. Napriek obrovskému počtu potomkov je schopná všetkým zabezpečiť dostatok jedla.

Našiel sa najstarší strom v Európe, uhádnete, koľko má rokov?

Najplodnejšia žena sveta nemala ľahký život. Ako 12-ročnú ju vydali za 40-ročného muža, ešte predtým prežila pokus o vraždu zo strany nevlastnej matky. Tá dala do jedla sklené črepy a chcela zabiť Mariam i jej štyroch súrodencov, aby zo svojich vlastných detí urobila jediných právoplatných dedičov.

Skutočný Forrest Gump: Muž behá ako postava legendárneho filmu

Prvý manžel Mariam bil. Navyše mal viacero manželiek a ona sa ako najmladšia z nich musela starať o všetky ich deti. Svojich prvých potomkov porodila ako 13-ročná. Boli to dvojičky. O dva roky neskôr mala trojčatá a o ďalšie dva roky už štvorčatá. Nič nezvyčajné na tom nevidela, jej otec mal 45 detí s rôznymi ženami. Vo väčšine prípadov išlo práve o viacnásobné pôrody. Na rodenie viacerých detí má Mariam jednoducho genetickú predispozíciu.

Mariam vraj vždy chcela mať šesť detí, po šiestom pôrode ich už ale mala 18. Snažila sa vyhľadať lekársku pomoc, no gynekológ jej povedal, že snahe o obmedzenie plodnosti by ju mohla zabiť. Nepomohlo jej ani vnútromaternicové teliesko, ktoré ju takmer pripravilo o život. Mesiac strávila v kóme.

Najšpinavší muž sveta fajčí výkaly. Neuveríte, ako dlho sa nekúpal

Ako 23-ročná mala už 25 detí, no lekári jej stále nedokázali pomôcť. Až v decembri 2016 sa po pôrode posledného dieťaťa konečne dočkala a doktor ju dokázal sterilizovať.

Výchova 38 detí dá zabrať. Mariam je prakticky na všetko sama, manžela vída len sporadicky. Jej najstarší 23-ročný syn Charles ho naposledy videl pred desiatimi rokmi a niektoré deti ho nestretli vôbec.

Mariamin manžel ju navštevuje raz ročne. Vždy sa objaví opitý a má násilnícke sklony. Nedáva jej žiadne peniaze, o všetko sa musí starať sama. Teta jej vraj poradila, aby v manželstve vydržala a sústredila sa najmä na výchovu detí. Jej radu sa Mariam rozhodla poslúchnuť. Živí sa rôznymi spôsobmi. Predáva bylinky, občas varí na spoločenských podujatiach a je poloprofesionálnou kaderníčkou. Darí sa jej zarábať dosť na to, aby denne kúpila desať kíl kukuričnej múky, štyri kilá cukru a tri kocky mydla. Ostatné potraviny kupuje, keď sa dostane k väčšiemu množstvu peňazí.

Napriek náročnému životu je Mariam spokojná. O deťoch hovorí ako o dare z nebies a tvrdí, že by svoj osud nemenila.

Autor: Noel
Foto: gofundme.com

DISKUSIA
7.11. 2019 22:00
Diskusia