MENU
Menu

Zdravie Najhoršie zlozvyky, z ktorých rastie pupok

Tuková pneumatika nad opaskom nie je ani pekná, ani zdravá. A hoci existujú isté cviky a postupy, ako sa jej zbaviť, omnoho lepšie je vôbec si ju nepustiť k telu. Pretože niektoré činnosti sú priamo spojené s vytváraním poctivého pivného brucha. A nie je za tým rozhodne len mnoho pollitrákov.

Najhoršie zlozvyky, z ktorých rastie pupok

Málo spánku

Chválite sa tým, že nepotrebujete veľa spať? Ste svieži aj po piatich hodinách spánku? Veríme, ale je potom viac ako pravdepodobné, že daňou je práve priberanie do brucha. Vedci z Wake Forest zistili, že ľudia, ktorí spia päť a menej hodín, mali dvojnásobok brušného tuku v porovnaní s ľuďmi, ktorí spávali viac. To sú fakty.

FOTO: Je ich škoda! 15 známych krások, ktoré zbytočne zhodili kilá

Light nápoje
Malo by sa zdať, že nápoje bez cukru sú požehnaním pre ľudí, ktorí pijú sladké nápoje. Nie sú. Výskumníci z University of Texas Health Science monitorovali takmer päťstovku ľudí, ktorí pili nápoje s náhradou sladidla a ich brušný tuk sa zvýšil o 70 percent v porovnaní s ľuďmi, ktorí sladené nápoje nepili vôbec. A pozor. Ak ste si dali dva poháre sladenej limonády počas desiatich rokov, budete mať pás širší o 500 percent v porovnaní s tými, ktorí si dajú radšej vodu.

Chlap zhodil polovicu váhy svojho tela, dnes je z neho hrdina

Držíte diéty
Možno ste si to všimli aj vy. Muži aj ženy, ktorí neustále držia diéty v celkovom meradle viac menej len priberajú. Diéty založené na obmedzovaní dokážu znížiť váhu, ale telo sa dostane do výživového podtlaku. No a potom takýto podtlak statočne nasáva, takže si všetko uložíte nazad do tela a buniek a ešte pridáte aj niečo do zásoby. Pretože telo už vie, že nedostatok je u vás súčasť životného štýlu a tak sa radšej zásobí dopredu.

Prezeranie sociálnym médií
Ako to? Veď to s jedlom vôbec nesúvisí, poviete si. Zdanlivo. Po prvé, ak si pozeráte sociálne siete v posteli pred spaním, znižujete si spánkový hormón, vďaka čomu spíte menej kvalitne a výsledkom je priberanie na váhe. Ak si pozeráte mobil pri jedle, sústredíte sa na obsah na obrazovke a nie na tanieri. Výsledkom je, že zjete viac. Telo sa totiž nesústredí na signál, že máte dosť.

Schudnúť vďaka spánku? Takto to dokážete aj vy

Večeriate neskoro
Je lepšie dať si poradne raňajky ako poriadnu večeru. Pretože ak nie ste pripútaný k posteli, tak cez deň spálite energiu zo stravy. Lenže ak sa natlačíte večer, tak tlelo zrazu nemá kam s prebytočnou energiou a tak začne dobíjať baterky na horšie časy. Tie v ľudskom tele žiaľ fungujú na tukový pohon.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain

DISKUSIA
28.8. 2019 19:00
Diskusia