Detské jedlo

Mnoho dospelých si povie, že strava pre deti a dojčatá patrí k tomu najzdravšiemu,, čo sa dá nájsť v obchode. Z istého uhla pohľadu je to pravda. Žiadne konzervanty, chémia, všetko upravené pre malý organizmus. Avšak je dôvod, pre ktorý nejeme dojčenskú stravu navždy. Ak sa v dospelosti vrátite ku dojčenskej strave, je viac ako pravdepodobné, že chudnete. Ale vďaka tomu, že detskou výživou je väčšinou drvené ovocie a zelenina, takže pri tejto diéte by ste mohli trpieť nedostatkom živín a bielkovín. Preto nie je možné sa touto stravou udržiavať pri zdraví dlhodobo.

Diéta kapustovej polievky

Opäť sa zdá, že nejde o zlú cestu k štíhlosti. Veď kapustová polievka má skutočne mnoho benefitov pre telo. Áno, je zdravá a áno je nízkokalorická. A je určite dobrou voľbou napríklad na obed či večeru pár ráz do mesiaca. Ak sa však stane jediným zdrojom potravy, nemusí to s vami dopadnúť dobre. Nedostatok významných kalórií môže spôsobiť aj srdcové problémy. Navyše, táto diéta dokáže vyvolať ešte väčšie priberanie. Spomalí totiž metabolizmus a následne priberiete prakticky zo všetkého.

Diéta spánkom

Nedostatok spánku vedie prirodzene k priberaniu. Ale problémom je aj jeho prebytok, hoci existuje diéta, ktoré tvrdí, že k štíhlej línii sa dá prespať. Základná myšlienka je jednoduchá. Ak spíte, nejete. Preto by ste mali spať aspoň desať hodín denne. Nie je to dobrý nápad. Síce chudnete, ale preto, že doslova hladujete. V noci by ste mali bezpodmienečne spať odporúčaných osem hodín. Ale spať tak, aby ste nejedli alebo si uvedomovali, že vaše telo pomaly chradne a stráca živiny, nie je v žiadnom prípade zdravé.

Cigaretová diéta

Cigarety potláčajú chuť na jedlo, ale rozhodne to nie je ideálny spôsob, ako sa zbaviť chuti napríklad na sladké. Samozrejme, nikotín znižuje vašu chuť do jedla, takže čoskoro budete pravdepodobne menej hladní. Lenže fajčiť, aby ste sa vyhli jedeniu, je dosť zlý nápad. Nielenže si pravdepodobne privodíte rakovinu pľúc, ale fajčenie na znižovanie váhy skutočne nefunguje. Našťastie čoskoro táto diéta ustúpila do zabudnutia.

Magnetické ústa

Doslova šialený experiment. V roku 2021 britskí vedci spolu s University of Otago z Nového Zélandu vyvinuli nové zariadenie na chudnutie. Táto vec, nazývaná DentalSlim Diet Control, je v podstate párom silných magnetov, ktoré zvierajú ústa. Zariadenie vám umožňuje otvoriť čeľuste iba na malý kúsok. Môžete rozprávať a prijímať tekuté jedlá, ale nič hrubšie ako slamka sa vám cez zuby nezmestí. Takže žiadne prejedanie sa hamburgermi. O tom, aké to má devastačné následky na celý život človeka, asi netreba ani hovoriť.