MENU
Menu
Aj takto sa dá

Zdravie Najbizarnejšie spôsoby, ktorými sa ľudia chránia pred koronavírusom

Kýchnutie do tváre nie je nikdy príjemné. V súčasnom období je to však podobné, akoby niekto vytiahol samopal a začal páliť okolo seba. Nikdy neviete, či vás náhodná čiastočka koronavírusu neodpáli na druhý svet. Chrániť sa treba, ale ani s apokalyptickou módou to netreba preháňať.

Hodia sa aj podprsenky
Bol by to dobrý námet na vtip, že muži vyrazili na ulicu s podprsenkami, nohavičkami a ďalšou spodnou bielizňou na tvári. Lenže ono sa to skutočne deje. Pritom nejde o fetišistov, ktorí sa nevedia doňuchať svojho kultového predmetu. Ide o ľudí, ktorí nezohnali v lekárni rúška a tak svojej frajerke vybielili bielizník. Každopádne lekári hovoria, že efekt je rovnaký ako pri bežných rúškach. A tak aspoň pobavia.

Cez igelit neprejde nič
Keď cezeň neprší, tak neprejde ani kvapôčková infekcia. Týmto spôsobom premýšľajú mnohí cestovatelia, ktorí sa omotali fóliami a igelitmi ako kufre na letisku. V tomto outfite si vykračujú ulicami s pocitom, že im sa nič nestane. Problém nastáva, keď im dôjde vzduch. Odpadávajú ako hnilé hrušky. Ak vydržia a môžu aj pod igelitom stále voľne dýchať, potom si pokojne vdýchnu aj vírusy.

Perfektná recyklácia
Proti koronavírusu sú rúška bezbranné, ale mnoho ľudí si ich potajomky upgradovalo. Napríklad dámskou vložkou. Nosenou, nenosenou, keď ide o život, na ochranné prostriedky sa nepozerá. Funguje to? Zatiaľ nikto netuší, ale pravda je taká, že dámske vložky sa v prírode nerozkladajú práve najlepšie a takto našli aspoň svoje ďalšie využitie.

Hlavne neochorieť
Nezáleží na tom, ako vyzeráte, ale dôležité je neochorieť. To si povedali mnohí ľudia, ktorí napochodovali do ulíc s plastovými fľašami na hlave a s rozkrojeným pomarančom na nose namiesto respirátora. Máme tu igelitové tašky na tvárach, plávacie masky aj rúška s otvorom na cigarety. Koronavírus sa napriek tomu naďalej šíri pokojne ďalej. V roku 2020 však nezískal len prívlastok smrtiaci, ale aj trendsetter.