MENU
Menu

Zdravie Myslíte si, že voda vám pomôže s opicou? Pravda je inde

Určite ste už počuli o odporúčali, že na každý pohárik alkoholu treba vypiť pohár vody a aj ráno po večeri s alkoholom treba piť čo najviac vody. Ale čo ak to tak nie je?

Myslíte si, že voda vám pomôže s opicou? Pravda je inde
Veľa ľudí je v presvedčení, že opica vzniká z dehydratácie, avšak podľa nových vedeckých zistení má ranný bolehlav inú príčinu. Desaťročia kolovala správa o tom, že alkohol spôsobuje zvýšené vylučovanie vody z organizmu, následne dochádza k dehydratácii a z toho vzniká opica, ktorej sa dá predísť zvýšeným príjmom vody.

Molekulárny biológ Patrick Schmitt povedal: „Nie je pravda, že pitie vody vám pomôže predísť opici. Zistil, že príčinou opice je, že keď telo spracováva alkohol, niekomu môžu chýbať potrebné enzýmy a alkohol sa nevie dobre odbúrať z tela.

Ste nula? Krvná skupina o vás prezradí veľa

Patrick Schmitt prišiel k tomuto záveru pomocou vlastnej štúdie, kedy monitoroval stav hydratácie u dobrovoľníkov. Aj keď sledované subjekty po alkohole močili viac, telá nestratili toľko vody, aby boli dehydratované.

„Keďže telo neostane dehydratované, pitie vody popri alkohole nemá absolútne žiadny vplyv na to, či budete alebo nebudete mať opicu," vysvetlil Schmitt.

FOTO: Čo robí alkohol s ľuďmi?

Taktiež, ak si myslíte, že alkohol vám pomôže zotaviť sa v deň po alkoholickom záťahu, sklameme vás. Bez ohľadu na to, ako veľa vody vypijete, nepomôže vám to zabrániť pocitom, že každú chvíľu vám ide roztrhnúť hlavu. Jediné, s čím vám to pomôže, je zahnanie pocitu sucha v ústach.

Najistejším spôsobom, ako sa uchrániť pred opicou, zostáva nepiť alkohol.

DISKUSIA
4.1. 2019 13:00
Diskusia