MENU
Menu
Escobar.

Zdravie Muži, ktorí nezomierali ľahko: Prežili atenáty i sprisahania

Je možné prežiť 50 atentátov? Dá sa hovoriť o šťastí, keď auto zasiahne 140 guliek, ale človek vyviazne nezranený, alebo je to už zázrak? Nasledujúci muži vás presvedčia o tom, že so smrtkou sa síce nedá dohodnúť, ale dá sa jej dlho vzdorovať.

Pablo Escobar
Escobar bol asi najznámejším vodcom kokaínového kartelu na svete. V období jeho najväčšej slávy mu rukami prechádzalo 80 percent všetkého kokaínu na svete. Na jeho osobu bolo spáchaných nespočetné množstvo atentátov, na päty mu stúpali americké špeciálne jednotky aj Interpol. Počas poslednej naháňačky s políciou sa vyhol sa tisícom guliek a nakoniec sa stal obeťou tej, ktorú vystrelil on sám. Keď zistil, že nemôže uniknúť, vystrelil si z hlavy mozog.

Fernando Magalhaes
Známy cestovateľ, ktorý oboplával okolo sveta, sa na Filipínach dostal do nepríjemnej situácie. Tamojší vládca jeho a jeho posádku požiadal, aby zabili konkurenčného vládcu. Keď sa však Magalhaes na jeho ostrove vylodil, nepriateľ už na neho a jeho mužov čakal. Moreplavca zasiahol otrávený šíp a oštep, no nevzdával sa a bojoval ďalej. Keď už nevládal zdvihnúť svoju kopiju a brániť sa, domorodci ho obkľúčili a bili bojovými palicami. Zomrel až potom, ako sa jeho posádka dostala bezpečne späť na palubu lode.

Kráľ Zog
Albánsky kráľ vládol v 20-tych a 30-tych rokoch 20. storočia a drží rekord za najviac prežitých atentátov spáchaných na jeho osobu. Bolo ich až 50! Počas toho najznámejšieho ho atentátnik dvakrát zasiahol z pištole pred dôležitým vládnym zasadaním. Zog sa pokojne posadil a povedal, že podobné veci sa stávajú. Počas prevozu do nemocnice bol pri vedomí a tváril sa spokojne. Zomrel v roku 1961 prirodzenou smrťou.

Grigorij Rasputin
Tohto muža vnímala ruská cárska rodina ako mystika a snažila sa mu čo najviac ulahodiť. Rasputin mal údajne dokonca vzťah z cárovou dcérou, z čoho samozrejme nebola nadšení šľachtici. Tí sa ho pokúsili zabiť otráveným vínom a koláčom, no nefungovalo to. Jeden zo šľachticov ho teda strelil do chrbta a všetci si mysleli, že Rasputinovi je koniec. Ten však vyskočil a začal svojho potenciálneho vraha škrtiť. Strelili ho ešte trikrát, telo zabalili do koberca a hodili do vody. Zvláštne je, že pitva preukázala, že Rasputin zomrel na podchladenie.

Čierna brada
Neslávne známy pirát sa pri odchode do dôchodku chcel usadiť v Severnej Karolíne. Guvernér Virgínie ho však nechcel nechať ujsť a vyslal po jeho stope dve lode na čele s veliteľom Robertom Maynardom. Čierna brada však nemienil v ústraní čakať na smrť. Skočil na Maynardovu loď, použil oba primitívne granáty, ktoré mal pri sebe a šabľou takmer odsekol veliteľovi lode ruku. Vykrvácal pri nabíjaní pištole. Na tele mal pri odchode zo sveta 20 strelných a 20 bodných rán.

Charles de Gaulle
De Gaulle v počte atentátov úspešne konkuroval kráľovi Zogovi. O jeho život sa atentátnici pokúsili 31-krát, vždy neúspešne. Počas jedného z pokusov zasiahlo jeho auto 140 guliek, no on sám odmietol pomoc svojich bodyguardov. Zomrel v roku 1970 na následky aneuryzmy.