MENU
Menu

Zdravie Muž žije v zvrátenej realite, páčia sa mu svaly z oleja

Svaly za každú cenu môžu vyzerať naozaj odpudzujúco. Pretože mať biceps s obvodom 54 centimetrov ako Arnold Schwarzenegger v čase svojej najväčšej slávy a to za pár hodín pripomína viac prácu automechanika ako fitnes trénera. Budete potrebovať ihly, striekačky a kopu oleja. Ale objem je to jediné, čo získate. Možno ešte pätnásť minút slávy v obskúrnej reality šou. No dopady na zdravie za to rozhodne nestoja.

Muž žije v zvrátenej realite, páčia sa mu svaly z oleja
Chytil druhú pubertu
Hovorí sa, že muži okolo päťdesiatky chytia druhý dych, iní tomu hovoria, že im druhý raz udrú hormóny na mozog. Brazílsky veterán Valdir Segato je dokonalým príkladom muža, ktorý stavil na objem bez toho, aby sa zaujímal o to, čo hovorí jeho telo. Nechal si pomocou injekcií s olejom napichať hornú časť tela a tak má ruky a prsia ako balóny.

Skutočný Pepek námorník: Čo sa mladíkovi stalo s rukami?

Rád do seba pichá
Nie je to prvý raz, čo si Valdir Segato dáva niečo do tela. Už ako tínedžer si rád dopĺňal endorfíny drogami, čo ho dohnalo až k absolútnemu vychudnutiu. A keďže bol zvyknutý dodávať do tela zakázané látky ako cvičiť, stavil na tvarovanie tela pomocou zakázaných látok.

FOTO: Svet sa zbláznil: Živá kulturistická Barbie existuje

V päťdesiatke prešiel na tvrdší kaliber a vyzerá tak nafúknuto, že na prvý pohľad vidieť, že objemy nie sú jeho. Synthol sa však pre neho stal novou drogou, s ktorou nevie prestať. Napriek tomu, že ho lekári už varovali, že pokračovanie v tejto jeho životnej epizóde môže skončiť aj amputáciou. Zatiaľ sa drží, ale pohľad na neho vzbudzuje skôr ľútosť ako obdiv.

FOTO: Vyzerá ako z komiksu: 55-ročný bodybuilder vyráža ľuďom dych

Chce byť väčší
Znie to neuveriteľne, ale Valdir chce stále priberať do tela toxíny. Páči sa mu, ak mu kamaráti v krčme hovoria Hulk a on im povie, že ešte stále neskončil s naberaním objemu. Áno, už prekonal objem svalov, ktorým disponoval Terminátor, no svaly nevyzerajú ani trochu prirodzene. Je viac ako pravdepodobné, že tento kulturista bez tréningu skončí s pomalým odumretím svalov, nekrózou či otravou, no zatiaľ si užíva svoju krčmovú slávu. Synthol totiž nie je žiadny stimulant rastu, ale skladá sa z 85 percent zo sezamového oleja, 7,5 percenta lidokaínu a 7,5 percenta tvorí alkohol. Skrátka iba plní svaly a napína kožu. Za cenu celotelovej otravy. Navyše olejové svaly vyzrejú zrejme horšie ako tuková pneumatika okolo brucha. Veď posúďte sami.

Autor: Marcos
Foto: Valdir Segato/Instagram

DISKUSIA
10.6. 2019 15:00
Diskusia