Tráviace problémy
Ak ste si všimli, že práve po konzumácii mliečneho u vás nastupujú tráviace problémy, niekde bude chyba. Najčastejšie sa hovorí o intolerancii na laktózu, ktorou trpí vraj až viac ako polovica populácie. Môže sa objaviť aj počas života a potrápiť. Medzi najčastejšie príznaky patrí práve "šarapata" v bruchu, objaviť sa však môže aj po vypití veľkého množstva menej kvalitného mlieka.

Zaťažené kardio
Na mlieko sa treba pozerať tak ako na všetky ostatné zložky potravy - ak je ho dlhodobo priveľa, môže to mať svoje vedľajšie účinky. V tomto prípade ide o možné zhoršenie kardio systému, nakoľko 100 gramov kravského mlieka obsahuje desaťgramov cholesterolu. Ak množstvo ženiete do extrému, môže sa to prejaviť na zdraví srdca.

Neustála únava
Ako môže mlieko súvisieť s únavou? Prostredníctvom obsiahnutých látok, ktoré v sebe ukrýva. Trávenie mlieka je pre telo jednou z náročnejších úloh, takže veľké množstvo mlieka - nie jeden pohár pred spaním - môže telo oberať o energiu. Stojí teda za zváženie, či mliekom nahrádzať vodu, ako to mnohí robia.

Problémy so sústredením sa
Vedci prišli so zistením, že mlieko môže pôsobiť na naše mentálne zdravie a dostávať ho do nerovnováhy. Práve zníženie množstva vypitého mlieka sa ukázalo ako jedna z vecí podporujúcich boj proti depresii. Môže za to látka kazeín, ktorá sa nachádza v mlieku a ktorá navodzuje falošný pocit spokojnosti.

Zhoršený ekzém
Tí, ktorí bojujú s ekzémami, dobre vedia, že klasické mlieko je jednou z potravín, ktoré ho môžu zhoršiť. Na prejavy ekzému má totiž zloženie stravy značný vplyv a zistenie senzibilizácie je prvým krokom k ďalšej diagnostike. Svoje telo teda počúvajte a konajte podľa toho, čo mu neškodí.