MENU
Menu
Minerálka.

Zdravie Minerálka je lepšia ako pivo: Vieme, prečo by ste ju mali piť

Na jazyku príjemne perlí a zaženie smäd. Po dobrom jedle pomôže tráveniu a má aj iné priaznivé účinky na telo. V mnohých prípadoch je minerálka lepšou voľbou ako orosené pivo. Keďže neobsahuje alkohol je na leto dokonalým nápojom, ktorý podporí zdravie.

Nepriberiete a osviežite sa
Potrebujete po jedle niečo bublinkové na pretrávenie? Obvykle siahame po pive, ale s ním si do tela okrem bubliniek doplníme aj alkohol, cukry a kalórie. Jedno veľké pivo má približne 200 kcal, čo je porovnateľné s malým balíčkom čipsov. Minerálna voda nemá žiadne kalórie. Skutočne je to 0,0 kalórií takže sa rozhodne nepodpíše na vašich tukových zásobách.

Poklad na dobré trávenie
V tomto smere sa pivu nedá uprieť priaznivý vplyv na žalúdok. Hlavne ak je zásadité. Na druhej strane, rovnako dobrú, ak nie lepšiu službu vám spraví práve minerálna voda. Mnohé z nich majú zloženie, ktoré dokonale pôsobí na tvorbu kyseliny či žalúdočných štiav. Minerálka účinkuje vďaka obsahom rôznych solí veľmi úspešne aj na pokazený žalúdok a prejedenie. Ideálne sú vody som zlúčeninami síry. Sulfáty naštartujú vyššiu produkciu enzýmov, ktoré pomáhajú rýchlejšie tráviť potravu.

Rôzne zloženie, rôzne účinky
Sú minerálne vody, ktoré zložením priaznivo ovplyvňujú krvný tlak aj výkonnosť. Dokonca sú také, ktoré sa používajú ako terapia pri problémoch so žlčníkom. Preto v prípade ľahších, alebo aj chronických problémov môžete  liečbu doplniť aj minerálnou vodou. To pri pive akosi nejde.

Skvelá po tréningu aj cez leto
Naše telo pre svoj život potrebuje dostatok minerálov. Medzi najdôležitejšie paria hlavne vápnik, magnézium a zinok. Tieto prvky sa hojne vyskytujú v minerálnych vodách. Naše telo potrebuje elektrolyty, ktoré sú potrebné pri každej fyzickej aktivite a strácame ich potením.  Preto je dôležité dopĺňať pitný režim aj s pomocou minerálnych vôd. Napríklad pol litra dobrej magnéziovej minerálky po behu zabráni kŕčom. Pivo by vás akurát tak otupilo a ešte viac dehydrovalo. Ani s minerálkami to však netreba preháňať a ako škodí málo minerálov, tak aj ich prebytok.

STOP obličkovým kameňom
V boji proti obličkovým kameňom odporúčajú pivo aj lekári. To ako vieme, hlavne tretie až štvrté začína prečisťovať obličky ako vodopád. Avšak ani minerálka nezaostáva. Vďaka vápniku a horčíku dokáže zmierniť hladinu oxalátu vápenatého, čím znižuje riziko výskytu obličkových kameňov.