MENU
Menu
a

Zdravie Milujte kyslé uhorky? Ich šťavu nevylievajte, nečakane pomáha telu

Jesť kyslé uhorky, to áno, ale piť šťavu, v ktorej sú naložené? Z toho zatrasie nejedného z nás. Napriek tomu, že táto predstava nie je úplne lákavá, môže mať pozitívne účinky na telo. Ako sa ukázalo, ocenia to najmä športovci. No nielen tí.

Svalová bolesť
Snáď najväčším prínosom šťavy, v ktorej sú drobné uhorky naložené, je obsah elektrolytov, Nakoľko v zložení je najmä voda, soľ a ocot, je ich tam dostatočné množstvo a telo to po vypití pocíti. Podľa odbornej štúdie sa sčasti blokujú elektricky indukované svalové kŕče, čo pomáha bolestiam po náročných tréningoch.

Hydratácia tela
Tá istá štúdia tiež poukazuje na to, že spomínaný obsah kyslej šťavy pomáha telu počas cvičenia ostať dlhšie hydratované. Nakoľko totiž prijmete elektrolyty sodík a draslík, ich strata počas potenia je vyváženejšia.

Opica
Bolesť tela, strata živín a k tomu ešte rozhodený žalúdok - to sú aj príznaky dobre známej opice. Lieči sa rôznymi spôsobmi a jedným z nich je práve nelahodná šťava zo zaváraniny. Ide o fermentovanú potravinu, resp. nápoj z nej, no práve preto má pozitívny účinok na rozhodené trávenie.

Spaľovanie kalórií
Ocot je známym podporovateľom trávenia a pomocníkom pri spaľovaní kalórií. Aj preto sa na "nápoj" z kyslých uhoriek možno pozerať aj ako na súčasť chudnúceho režimu. Kopnutie jedného poldecáka každý deň môže byť šikovným krokom pri snahe o zhodenie nejakého toho kila a vypitý pred jedlom dokonca pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

Zápach z úst
Vypiť šťavu z kyslých uhoriek je tiež krokom, ako zabojovať proti baktériám v tráviacom trakte. Ten začína už v ústnej dutine a skúsenosti hovoria, že každodenné pitie tejto kyslej vody dokáže odstrániť jej zápach. Ak teda nemáte najsviežejší dych, uhorkový recept môže byť vašou novou výzvou.

Pálenie záhy
Tušili ste, že šťava z tejto zaváraniny sa odporúča aj na pálenie záhy? Vraj dokáže to isté ako sóda bikarbóna rozmiešaná vo vode - upokojí kyseliny v žalúdku, a tým aj telo. A to aj napriek tomu, že je kyslá.