MENU
Menu

Zdravie Menej, než by ste čakali: Vieme, koľko vajec vás spoľahlivo zabije

Vajíčka odporúčajú fitnes tréneri, ale na druhej strane barikády sú dietológovia, ktorí ich považujú za rizikovú potravinu. Majú mnoho výživných látok, avšak negatívne vplývajú na cholesterol. Ak chcete vedieť, koľko vajíčok je pre život bezpečných, dajte sa na štúdium medicíny. Ak chcete vedieť, koľko vajec vás zabije, čítajte ďalej.

Menej, než by ste čakali: Vieme, koľko vajec vás spoľahlivo zabije
Menej, akoby ste čakali
3. novembra tohto roku bol bežný deň, začiatok týždňa, nič nenasvedčovalo tomu, že 42-ročný Subhash Yadav z Indie odkrajuje posledné hodiny zo života. Ani tomu, že spraví svetový objav v tom, koľko vajec znesie ľudské telo. Všetko sa začalo dohadovaním s priateľom, s ktorým sa stavil, že dokáže zjesť na posedenie 50 vajíčok.

FOTO: Dostaňte z nich maximum: Ako uvoľniť z jedál všetky užitočné látky?

Išli teda spoločne na trh, kde kúpili daný počet vajec. Začal ich do seba súkať jedno po druhom a pri čísle 42 sa zrazu zasekol, skrížili sa mu oči a náhle upadol do bezvedomia. Priateľ aj ostatní svedkovia sa mu ponáhľali na pomoc, prevoz do nemocnice nasledoval do pár minút, ale muž nakoniec napriek snahe o oživenie zomrel. Zlyhali mu životné funkcie a pritom ešte pár minút pred jedením vajec nejavil žiadne známky ochorenia.

FOTO: Robili ste to dodnes zle? Zistite, ako správne skladovať potraviny

Stávka o 28 dolárov
Prečo sa muž rozhodol zjesť 50 vajec? Pretože v stávke nebolo len mužské hrdinstvo, ale 28 dolárov, o ktoré sa stavil. Stávky spravili už mnoho neplechy a opäť sa ukázalo, že prekonávať limity nemusí byť vždy bezpečné. 28 dolárov ostalo nevyplatených. Smutný príbeh, pri ktorom za pár drobných vyhasol ľudský život. Na druhej strane by si muž pokojne zaslúžil Darwinovu cenu za to, že objavil vzťah medzi počtom vajec a smrťou.

Ako vznikli moderné potraviny? Historky, o ktorých ste nepočuli

Prečo zabíjali vajíčka?
Lekári presne nevedeli určiť príčinu smrti, no razantný vzostup cholesterolu v tom nebol. Predpokladajú, že muž zomrel na prejedenie, jednoducho naplnil žalúdok viac, ako to bolo únosné. Vajíčka mali hmotnosť tri kilogramy, čo výrazne prevyšuje možnosti ľudského tela na trávenie. Aj preto si organizmus pri vajci číslo 42 povedal, že končí a vzdal to. S vajíčkami preto radšej opatrne a praženicu maximálne z troch vajec.

DISKUSIA
24.11. 2019 18:00
Diskusia