MENU
Menu

Zdravie Masaker králikov: 10 000 mŕtvych v priebehu štyroch minút, zabil ich strach

To, že zvieratá sa boja ohňostrojov, je známy fakt. Poznajú ho najmä majitelia domácich miláčikov, ktorí sa ich počas Silvestrovskej noci snažia pred hlukom a stresom čo najlepšie ochrániť. Málokto však vie, že v tomto smere patria medzi najcitlivejšie živočíchy králiky. Ohňostroje môžu v ich radoch spôsobovať až hromadné úmrtia, ako sa mohli presvedčiť v Číne.

Masaker králikov: 10 000 mŕtvych v priebehu štyroch minút, zabil ich strach
Čínsky súd nedávno udelil mužovi menom Cai Nan pokutu vo výške 440-tisíc jüanov (asi 58-tisíc eur) za to, že príliš bujaro oslavoval kolaudáciu svojho domu v meste Chuzhou. Incident sa odohral ešte začiatkom roka 2018, keď majiteľ domu požiadal robotníkov, aby mu na strechu umiestnili veľké množstvo rôznej zábavnej pyrotechniky.

FOTO: Momentky, na ktorých príroda poriadne straší

Cai Nan ju potom postupne odpaľoval. Ohňostroj trval tri až štyri minúty a muž si vôbec neuvedomil, že rachot by mohol negatívne vplývať na zvieratá zo susedovej farmy. O svojej nedbanlivosti sa presvedčil až v nasledujúci deň, keď mu sused zaklopal na dvere a ukázal rozsah škôd.

Zvieratá, ktoré sú nevyhnutné pre existenciu človeka. Keď vyhynú, zmiznú aj ľudia

Ohňostroj podľa súdu premenil farmu prekypujúcu životom na márnicu. Hlasné zvuky spôsobili smrť približne desaťtisíc králikov. Jednoducho zomreli od strachu. Ďalších asi 15-tisíc samíc potratilo v rôznych štádiách gravidity.

Najväčšiu včelu považovali za vyhynutú, opäť sa ju podarilo nájsť. Je naozaj obrovská

Farmár chcel celý problém vyriešiť mimosúdne, Cai Nan však odmietol vyplatiť odškodné, a tak sa prípad dostal na súd. Rozsudok už padol a nadšenec pre zábavnú pyrotechniku sa síce odvolal, ani na vyššej inštancii ale nepochodil. Susedovi tak za smrť desaťtisíc zvierat musí zaplatiť mastné odškodné. Zároveň slúži aj ako výstraha pre tých, ktorí by chceli oslavovať podobným spôsobom.

DISKUSIA
10.5. 2019 15:00
Diskusia