V roku 2020 oslávi Denis „Kristove roky“, ale zovňajškom pripomína pubertiaka. Nedávno sa zviditeľnil v rozhovore s istým populárnym ruským youtuberom. Okrem iného povedal, že keď niekomu povie, koľko má rokov, dočká sa v najlepšom prípade neveriaceho krútenia hlavou, v horšom prípade smiechu či rovno obvinenia z podvodu.

Aj preto je spokojný so životom v malej dedine neďaleko Krasnojarsku. Každý ho tu pozná, a tak sa môže bez nejakého odsudzovania venovať práci a tomu, čo má rád, poľovačkám, rybárčeniu a tráveniu času s priateľkou.

Denis bol najmenší v škôlke i v škole, chlapca to však spočiatku netrápilo. Patril k veľmi aktívnym deťom a podľa vlastných slov sa nikdy nestretol so šikanou.

V puberte si však začal všímať rozdiely medzi sebou a rovesníkmi. Na nich bolo vidieť jasné zmeny, ale Denisov vývoj akoby sa zastavil. Zdalo sa, že jednoducho prestal starnúť a na maturitnej fotke vyzerá ako mladší súrodenec niektorého zo spolužiakov.

„Keď som si uvedomil, že po fyzickej stránke sa už nezmením, trpel som úzkosťami,“ povedal v rozhovore. „Premýšľal som nad tým, aký budem mať život a či to bude ťažké. Našťastie mi veľmi pomohli rodičia a kamaráti.“

Denisovi sa darí viesť pomerne normálny život, ale priznáva, že občas má problém dokázať svoj skutočný vek. Spomenul napríklad príhodu s policajtom, ktorý ho podozrieval zo sfalšovania vodičského preukazu. A keď vyšlo najavo, že preukaz je pravý, policajt si robil srandu z Denisovho vzhľadu.

Natíska sa otázka, či sa Denis cíti taký mladý, ako vyzerá. Pravdou je, že jeho telo síce navonok nestarne, ale zvnútra áno. A na psychike sa mladistvý vzhľad taktiež nepodpisuje, Denis si medzi kamarátmi dokonca vyslúžil prezývku „dedko“.

O tom, akú diagnózu mu stanovili lekári, nehovoril.