Raizel sa v priebehu dvoch rokov zmenila z pekného dievčaťa, ktoré sa zúčastňovalo na súťažiach krásy, v starenu. Mladá Filipínčanka tvrdí, že to začalo vráskami a vyrážkami, ktoré sa jej objavovali po celom tele. Svrbivých červených škvŕn sa nemohla ani dotknúť a keď išla na vyšetrenie, lekár jej povedal, že ide o následok uštipnutia hmyzom. Dostala antihistaminiká, tie ale nepomohli. A čoskoro sa dostavili ďalšie telesné zmeny.

„Ľudia mi občas hovoria, že dcéra vyzerá staršie než ja,“ uviedla v jednom z rozhovorov Raizelina matka Joela, ktorá má 36 rokov. „Ešte nedávno bola krásna, ale choroba jej zobrala mladistvý vzhľad.“

Odkedy sa u dievčaťa začali prejavovať vážnejšie príznaky progérie, prestalo sa stýkať s kamarátmi, lebo sa hanbí za svoj vzhľad. Z domu vychádza len s rúškom natiahnutým až po oči a v čiapke. Chce len to, aby boli veci rovnaké ako pred pár rokmi. Progéria je však v súčasnosti nezvratným ochorením.

„Občas sa ma pýtajú, prečo zrazu vyzerám tak staro,“ vraví Raizel. „Lenže ja neviem, čo sa stalo. Želám si len to, aby som opäť mala svoj mladistvý vzhľad.“ Progéria ale nespôsobuje len vizuálne zmeny. Útočí aj na orgány a u Raizel je už teraz zvýšené riziko infarktu či mŕtvice. Telo jej jednoducho zostarlo po všetkých stránkach.

Liečba progérie neexistuje, lekári môžu zmierňovať iba príznaky, medzi ktoré patrí napríklad osteoporóza či bolesti kĺbov. Na lieky ale rodičia dievčaťa nemajú dosť peňazí a musia sa spoliehať na dary od iných ľudí.

Progéria sa zvykne prejavovať u detí už v prvých rokoch života, ale vo výnimočných prípadoch sa prvé príznaky objavujú aj v neskorej puberte. Ľudia trpiaci touto poruchou umierajú medzi 20. a 30. rokom života na kardiovaskulárne problémy.