MENU
Menu

Zdravie Len pre mužov: 10 chorôb, ktoré ich najčastejšie zabíjajú

Netreba opakovať, že muži a ženy sa v mnohých veciach líšia. Je to tak dokonca aj v oblasti zdravia a hrozbách, ktoré na nich číhajú.

Len pre mužov: 10 chorôb, ktoré ich najčastejšie zabíjajú

Mužské telo je špecifické, a tak je náchylnejšie na iné choroby ako jeho ženský opak. Samozrejme, v niečom sa zhodnú, no rebríček príčin, ktoré zabíjajú, je predsa iný. Pred čím chlapov varujú štatistiky?

FOTO: Zdravotné tipy, za ktoré budete naveky vďačný

Absolútnou jednotkou, ktorá medzi silnejším pohlavím kosí najviac, sú problémy so srdcom. Kardiovaskulárny systém je komplikovane - no perfektne - prepojený so zvyškom tela, a tak si človek často neuvedomuje, čím mu škodí. Srdce najviac ohrozuje fajčenie, vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol a diabetes. Rodinnú anamnézu síce ovplyvniť nevieme, ale životný štýl áno. Ak teda nechcete byť ďalšou zápalkou v škatuľke "zradilo ho srdce", treba preto niečo robiť.

Alergia na zvuky trápi mnohých ľudí, patríte medzi nich?

Číslom dva na zozname chorôb zabíjajúcich mužov je rakovina. V galérii pod článkom sa dozviete, ktoré druhy ohrozujú chlapov najviac a či sa proti tomu dá niečo robiť. Vojdite do galérie a nájdete aj celý zvyšok desaťmiestneho rebríčka. Čo nasleduje po srdci a rakovine a na čo si dávať pozor?

DISKUSIA
9.9. 2019 15:00
Diskusia