MENU
Menu

Zdravie Krutá diagnóza: Žena je alergická na VŠETKO

Diagnózu, ktorú oznámili 30-ročnej herečke Pilar Olave, by ste si rozhodne nechceli vypočuť. Potom, ako bola doma dlhodobo vystavená úniku plynu, sa totiž jej imunitný systém takpovediac obrátil sám proti sebe. V konečnom dôsledku tak Pilar ostala alergická na všetko od jedla a vody až po oblečenie či dokonca ľudí.

Krutá diagnóza: Žena je alergická na VŠETKO
Pilar pochádza z Čile, no už dlhé roky žije v Kalifornii. Posledné dva roky je jej životný priestor zúžený na jedinú izbu, v ktorej je izolovaná od zvyšku sveta. Niektoré chemické látky, jedlá a baktérie, ktoré sú prítomné u väčšiny ľudí, totiž Pilar spôsobujú alergické reakcie.

FOTO: 15 dôvodov, prečo by ste nemali podceňovať alergie

Tie sa rôznia. Môže ísť „len" o bolesť hlavy či brucha, telo však vie reagovať aj zvracaním alebo búšením srdca. Momentálne tak nešťastná herečka nemôže ani len objať svojho vlastného manžela.

Choroby ktoré vyhladzujú celé živočíšne druhy

Všetko pritom začalo pred štyrmi rokmi, keď Pilar začala náhle zabúdať texty, ktoré sa musela kvôli hereckým rolám naučiť. Onedlho prišli ďalšie zdravotné problémy, zo všetkých jedál a tekutín sa jej náhle robili vyrážky. Rýchlo chudla a napokon už ani nemohla vyjsť z domu, aby netrpela.

Smrteľné choroby, ktoré hlásia comeback

Keď sa pokúsila niečo zjesť, skolabovala. Anafylaktické šoky sa pre ňu stali všednou záležitosťou, ale hoci navštívila množstvo lekárov, žiadny z nich jej nedokázal pomôcť.

Napokon sa ukázalo, že Pilar má pod spálňou unikajúci plynovod. Izba, v ktorej trávila celé dni, bola v podstate smrtiacou pascou. Toxický plyn jej poškodzoval mozog a imunitný systém sa dočista zbláznil.

Herečku teda odviezli na texaskú kliniku, ktorá sa špecializuje na vážne prípady dlhodobého vystavenia organizmu toxickým látkam. Rok strávila medzi štyrmi stenami v miestnosti s čističkami vzduchu a špeciálnou maskou na tvári.

Ani po prepustení sa však nemohla vrátiť k bežnému životu. Aj doma sa zdržiava takmer výlučne v izbe s čističkou vzduchu a nemôže prichádzať do kontaktu s inými ľuďmi. Síce už môže jesť niektoré jedlá, ale na väčšinu vecí je stále alergická.

Momentálne sa snaží získať peniaze na liečbu prostredníctvom crowdfundingu. Dúfa, že sa jej tak podarí zbaviť sa dlhov, ktoré jej spôsobila krutá diagnóza.

Autor: Noel
Foto: Pilar Olave/Go Fund Me

DISKUSIA
19.7. 2017 19:00
Diskusia