MENU
Menu

Zdravie Koľko drepov vás zabije? Vieme presné číslo

Drepy sa považujú za jeden z najlepších cvikov na stehná lýtka aj zadok. A je skvelé, že si vďaka nim môžete vypracovať spodnú čas tela prakticky aj doma, bez návštevy fitka. Lenže netreba prekročiť istý počet opakovaní. V opačnom prípade sa nebudete promenádovať s peknými stehnami po pláži, ale budete radi, ak prežijete.

Koľko drepov vás zabije? Vieme presné číslo

Stávka pre pekné svaly

V júli tohto roka sa dve devätnásťročné Číňanky z mesta Chongqing rozhodli, že si dajú súťaž v drepovaní. A neodradilo ich od toho ani to, že neboli spolu. Spravili challenge cez videokonferenciu. Problém bol v tom, že obe naštartovali sľubné drepovanie a neboli to žiadne začiatočníčky. Každá mala za sebou stovky drepov a predháňali sa, ktorá zvládne viac.

Chlapské športy, ktoré spália viac tuku ako behanie

Ani jedna žena nedokázala skončiť,. Ako tvrdí Tang, po približne tisícke drepov sa rozhodli, že končia. Že ich telo už viac nezvládne a skončili remízou. Odpojili videohovor a hoci ani jedna nebola víťazkou, obe prehrali.

Odpálili si nohy
Tang po cvičení pociťovala bolesti nôh. Nepripisovala tomu žiadnu pozornosť, veď po tisícke drepov sa svalovica očakáva. Problémom bol druhý deň, keď bolesť zosilneli. Na tretí deň dievča nedokázalo ohnúť nohy v kolenách. Dotackala sa na toaletu, kde zistila, že jej moč má farbu čierneho čaju. Vtedy pochopila, že s jej telom nie je niečo v poriadku.

Poznáme najlenivejšie krajiny sveta: Slovensko sa nemá čím chváliť

Zavolala si záchranku a tá ju okamžite previezla na jednotku intenzívnej starostlivosti. Jej telo začalo v dôsledku enormného zaťaženia odumierať zvnútra. Tu jej diagnostikovali rabdomyolýzu, čo je v skratke povedané rozpad a odumretie valových buniek. Život ohrozujúce látky sa tak začali uvoľňovať do krvi.

Takmer neprežili
Rabdomyolýza ohrozuje celý organizmus. Nielenže baba prestala chodiť, ale keby zaváhala s návštevou lekára, prišlo by čo nevidieť k nezvratnému poškodeniu obličiek a jednoducho k pomalej smrti. Našťastie sa lekárom podarilo okamžite zastaviť progres ochorenia.

Fitnes vegán po päťdesiatke: Telo mu závidia aj mladší

Ešte zvláštnejšie však bolo, že Tang zatelefonovala z nemocnice svojej sparingparnterke a dozvedela sa, že taktiež s rovnakou diagnózou unikla tesne hrobárovi z lopaty. Máme teda výsledok. Stovka drepov vás postaví na nohy, ale desať opakovaní po sto drepoch vás pokojne pošle voňať fialky odspodu.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
11.8. 2019 15:00
Diskusia