Samovražda
Dan Markingson dlhodobo trpel depresiami a v roku 2003 sa zúčastnil klinickej štúdie na lieky proti depresii. Išlo o liečivá Seroquel, Risperdal, a Zyprexa. Krátko nato, ako začal do seba sypať Seroquel, sa u neho rozvinuli bludné predstavy. Matka žiadala pokus zastaviť, avšak ako neskôr zistila, škola, ktorú Dan navštevoval, získala za jeho účasť 15-tisíc eur. Preto bolo jej synovi zabránené opustiť projekt pod hrozbou psychiatrického liečenia. Následkom toho napísal list na rozlúčku. Bol jedným z piatich ľudí, ktorí sa počas testov pokúsili o samovraždu a dvom, ktorým sa aj podarila.

Poškodenie mozgu
Zbabrané klinické štúdie nie sú len výsledkom minulosti. V januári 2016 francúzska spoločnosť Biotrial testovala na 128 zdravých dobrovoľníkoch liek proti úzkosti spojenej s rakovinou a Alzheimerovou chorobou. Prvý pacient zomrel už dva týždne po začiatku testov a desiatky test ukončili s masívnym poškodením mozgu. Paradoxom je, že spoločnosť k testom na ľuďoch pristúpila napriek tomu, že podľa niektorých zdrojov mal liek podobné účinky predtým už aj na psov.

Strata zraku
V roku 2017 podstúpili tri ženy zákrok, ktorý mal zmierniť ich problémy s očami spôsobené degeneráciou makuly. Za zákrok zaplatili päťtisíc dolárov. Cieľom bolo zachrániť pacientkam zrak operáciou a vsadením kmeňových buniek do očí. Podľa mnohých odborníkov bol zákrok dopredu odsúdený na neúspech. Výsledkom bola úplná strata zraku u jednej pacientky a pri dvoch ďalších prišlo k odlúpeniu sietnice a nezvratnému poškodeniu oka. Spoločnosť sa snažila výsledky nepodareného pokusu zamaskovať, no dodnes je tŕňom v oku modernej medicíny.

CAR-T
V júni 2016 začala spoločnosť Juno Therapeutics testovať nový liek proti leukémii, ktorý mal predstavovať absolútne prevratnú novinku. Liečba Juno Therapeutics s názvom CAR-T mala útočiť len na zhubné rakovinové bunky až kým ich úplne nezlikvidovala. Veľká nádej na liečbu sa rozplynula po tom, ako traja z pacientov v štúdii zomreli. Avšak nie na nevyliečenú rakovinu, ale na opuch mozgu. Samotná spoločnosť priznala, že ide o vedľajší efekt liečby. Ďalšie testy lieku boli preto pozastavené.

Rozpad pľúc
V roku 2001 sa v nemocnici Johna Hopkinsa podrobila testu na nový liek proti astme Ellen Roche. Cieľom bolo zistiť, ako môže hexametónium pomôcť zabrániť rozvinutiu príznakov astmy u zdravých ľudí. Inhalácia lieku však spôsobili u Ellen najprv kašeľ a neskôr musela byť pripojená na pľúcnu ventiláciu. Začali sa jej rozpadať pľúca a do pár dní po začatí experimentu zomrela. Keďže hexametónium nebol ani schválený liek, nemocnica musela prijať plnú zodpovednosť za jej smrť.