Reklama

Kde skrývajú ženy penis?

Reklama

Vedci mnoho rokov skúmali, prečo je to tak. Prečo je mužský orgazmus samozrejmosť a ženský rarita. Jednou z teórií, ktoré dosť zarezonovali, je teória antropológa Donalda Symonsa z roku 1979. Symons bol presvedčený, že ženský orgazmus je v podstate to isté, ako mužské bradavky – náhodný zvyškový produkt, pozostatok ešte z čias, kedy bola dotyčná len embryom.

Len každá štvrtá žena má to potešenie vyvrcholiť pri sexe slastným vaginálnym orgazmom. Zato my, muži, zažívame orgazmus pri sexe stále. Je to prirodzená súčasť ejakulačného procesu.

Na báze tohto tvrdenia postavila neskôr profesorka biológie, Elisabeth A. Lloydová, celú jednu knihu, v ktorej sa zaoberá biologickou podstatou ženského orgazmu. Prináša v nej pomerne revolučné tvrdenie o tom, že klitoris možno považovať za pozostatok mužského penisu.

Aj keď to znie na prvé počutie všelijako, len nie vierohodne, v skutočnosti to dáva perfektný zmysel. Lloydová poukazuje na to, že v čase rastu ľudského plodu v brušku matky sa najskôr buduje nervová sústava, genitálie sa vyvinú až o niečo neskôr.

To znamená, že predtým, ako sa z chlapcov stanú chlapci a z dievčat dievčatá, máme rovnaký základ nervových dráh, a teda aj prvotný predpoklad na orgazmické vrnenie. Údajne vďaka tomu si ženy môžu užívať orgazmus i napriek faktu, že z evolučného hľadiska nemá vôbec žiadny zmysel. Ich „nástrojom“ rozkoše sa pritom stáva klitoris, v ktorom Lloydová vidí čosi ako zakrpatený penis.

Existuje množstvo štúdií, ktoré sa snažili prísť na funkciu ženského orgazmu. V jednej sa napríklad spomína, že kontrakcie pri orgazme pomáhajú spermiám ľahšie prekonať cestu k maternici. Táto, aj ostatné podobné, nie sú však ničím iným, ako nepodloženými hypotézami. Lloydová má aj v otázke funkcie ženskej rozkoše jasno. Podľa nej dopriala príroda ženám orgazmus jednoducho „pre zábavu“.

Red

Výber pre vás