Bez šálky rannej kávy si väčšina z nás nedokáže efektívny deň ani predstaviť. Káva naštartuje náš metabolizmus a podporuje kardiovaskulárny systém. Ak si do nej okrem toho pridáte 2 ingrediencie, získate nápoj, vďaka ktorému môžete zhodíte pár kíl. A navyše chutne!

Ako si ju pripraviť? 

Čiernu kávu si pripravte tak ako zvyčajne. 1/2 kávovej lyžičky mletej škorice pridajte do 200 ml horúcej kávy, alebo do takého množstva, aké si zvyknete ráno pripravovať. Potom šálku prikryjeme a necháme škoricu chvíľu v káve lúhovať.

Potom pridajte ešte 1 kávovú lyžičku medu. Rovnako ako aj pri čaji, med je lepšie pridať, až keď je káva vlažnejšia, aby sa v mede nezničili dôležité látky.

Škorica všeobecne zrýchľuje metabolizmus, preto je pri chudnutí tak efektívna. Navyše je výborná aj vďaka svojim antioxidačným a protizápalovým účinkom. Škorica taktiež znižuje hladinu cukru v krvia dodá vám pocit zasýtenia, čo s chudnutím priamo súvisí.

Nezabudnite!

Ak chcete vidieť výsledky, je potrebné zaradiť do svojho denného harmonogramu aj dávku pohybu, vyhýbať sa konzumácii sladkostí a pitiu ochutených sýtených nápojov.

Upraví cholesterol

Med je známy elixír zdravia, ktorý pomáha s liečbou kardiovaskulárnych chorôb, s oslabenou imunitou, ale aj pri podpore optimálnej telesnej váhy. Med je bohatý na železo, draslík, fosfor, zinok či vápnik. Rovnako aj kyselinu listovú, niacín, riboflavín, vitamín C a vitamín B6, ktoré zvyšujú hladinu dobrého HDL cholesterolu v krvi na úkor zlého LDL cholesterolu.

Med je lepšie konzumovať surový, nepasterizovaný a nespracovaný. Tak totiž neprichádza o svoje najúčinnejšie látky.

Anketa
Čo si zvyknete pridávať do kávy?
  • 40%
  • 15%
  • 12%
  • 13%
  • 20%

Zdravé tipy nájdete na ďalšej strane...