MENU
Menu

Zdravie Káva, ktorá postaví na nohy aj mŕtveho. Už dve šálky ale naopak zabíjajú

V bežnom espresse sa nachádza sedem gramov kávy, ktorá obsahuje asi 60 miligramov kofeínu. V kaviarni v austrálskom Adelaide sa však rozhodli, že zákazníkov prilákajú kávou, ktorá je podstatne silnejšia. Na nohy postaví aj mŕtveho, z ľudí so slabším srdcom zasa mŕtvych rýchlo spraví.

Káva, ktorá postaví na nohy aj mŕtveho. Už dve šálky ale naopak zabíjajú
Kaviareň sa volá Viscous Coffee a jej majiteľ Steve Benington ponúka zákazníkom kávu, ktorá má oproti štandardnému espressu až 80-krát vyšší obsah kofeínu. V jednej šálke sa nachádza päť gramov tejto drogy, pričom desať gramov sa považuje za smrteľné množstvo.

Benington tvrdí, že takáto káva dokáže udržať človeka bystrého a pozorného po dobu 12 až 18 hodín. Zároveň však dodáva, že sa rozhodne nesmie vypiť na jeden hlt. Treba ju konzumovať postupne, ideálne až po dobu štyroch hodín.

Myšlienku na extrémne silnú kávu vnukla Beningtonovi zdravotná sestra z nemocnice. Tá ho požiadala, či by jej vedel pripraviť nápoj, vďaka ktorému by zvládla nezaspať aj počas neočakávanej nočnej smeny. „Na prvýkrát som to zrejme trochu prehnal," tvrdí Benington. „Tá sestrička popíjala jednu šálku dva dni a celých 72 hodín nespala. Množstvo kofeínu som teda zredukoval a na svete bola káva, ktorú dnes bežne predávame."

Káva, ktorá postaví na nohy aj mŕtveho. Už dve šálky ale naopak zabíjajú
Bežne však zrejme nie je to správne slovo. Túto ľadovú kávu predávajú s varovaním, aby ju nepili ľudia s chorobami srdca či vysokým tlakom. Benington sa dokonca s každým zákazníkom, ktorý si ju chce kúpiť, najprv porozpráva a uistí sa, že daný človek vie, do čoho ide.

Zatiaľ sa ho nik nepokúsil oklamať a kúpiť si za deň dve šálky tejto energetickej bomby. Niet divu, dotyčný by totiž po rýchlom vypití dvoch šálok s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel.

DISKUSIA
18.9. 2016 8:00
Diskusia