MENU
Menu

Zdravie Kastrácia i lobotómia: Ako chceli v minulosti liečiť homosexualitu?

K homosexualite sa v minulosti pristupovalo ako k chorobe. Hľadal sa recept, ako človeka zbaviť odchýlky. Aj množstvo pokusov, omylov a zmrzačených ľudí však nakoniec prispelo k tomu, že homosexualita sa za ochorenie nepovažuje, ale je samostatnou a toleranciu vyžadujúcou sexuálnou orientáciou.

Kastrácia i lobotómia: Ako chceli v minulosti liečiť homosexualitu?
Terapia šokom
Praktikovala sa v sedemdesiatych rokoch v USA a tak sa rozšírila, že sa dokonca používala aj v domácom prostredí, napríklad u tínedžerov, ktorí vykazovali odchýlky. Nespočívala však v šokovom predstavení opačného pohlavia vo zvodných pózach, ale v aplikácii homosexuálnych obrazov spojených s bolestivým elektrickým výbojom priamo do pohlavných orgánov. Ľudský mozog tak začal spájať homosexualitu s bolestivými zážitkami. A mnohých mužov to skutočne dokonale pripravilo o potenciu.

FOTO: Jedinečné snímky lesbičiek z 19. a 20. storočia: Pre lásku riskovali všetko

Kastrácia
Ak nepomohol elektrický prúd a prichytili vás pri sexe s mužom, nasledovala kastrácia. Bola doma všade vo svete, ale najviac sa rozšírila medzi nacistami. Tí neváhali v tomto prípade kastrovať nielen iné rasy, ale aj Nemcov, ktorí prepadli nízkym pocitom.

Najväčšie mýty o BISEXUALITE

Chemická kastrácia
Problém s klasickým kastrovaním bol v hygiene a predsa len poznačil mužov viac ako len odrezaním dôležitej časti tela. Preto sa začalo pristupovať k chemickej kastrácii. To znamenalo, že pomocou špeciálnych látok, sa u homosexuálov cielene znižovalo libido, sexuálna chuť a keď okolo nich prešiel objekt sexuálnej túžby, nezaujímal ich viac ako mucha letiaca okolo. Tieto koktaily však ruinovali nielen sexuálnu túžbu, ale aj psychiku a osobnosť človeka.

Hypnóza
Používa sa dodnes a vyhľadávajú ju ľudia, ktorí sami chcú zmeniť svoje homosexuálne myslenie. Je to jedna zo šetrných metód a relatívne účinná. Z človeka síce neurobí heterosexuála ale sú preukázané dopady v podobe nižšieho záujmu o sexuálne objekty rovnakého pohlavia.

Ani ryba, ani rak - pribúda ľudí medzi BI a HETERO!

Temné vizualizácie
Ide o psychologickú metódu, v ktorej sa „lekár" snaží navodiť enormne prehnané obrazy o homosexualite. Dvanásťročný  Samuel Brinton v roku 2011 podstúpil túto terapiu potom, ako si jeho príliš nábožný otec všimol inklináciu k homosexualite. Lekár mu tvrdil, že homosexuáli majú AIDS, ukazoval mu nechutné obrázky homosexuálov, ako skončili v poslednom štádiu AIDS a namiesto vyliečenia sa Samuel pokúsil o samovraždu.

Lobotómia
Na liečbu homosexuality sa používala v USA ešte do roku 1981. Zásah do čelového laloka obvykle vyvolal nezáujem o ďalšie pokračovanie v homosexuálnom správaní. A nezáujem vlastne o všetko.

DISKUSIA
20.8. 2018 15:00
Diskusia