Hansel Enmanuel má dnes 19 rokov a senzáciu vyvolal ešte v roku 2021 vďaka svojim stredoškolským videám. Ľudia totiž milujú príbehy smoliarov, ktorí dosiahli úspech, a Hansel je v tomto smere naozaj výnimočný. Mal iba šesť rokov, keď sa naňho zrútila paleta tvárnic a zranila mu ruku tak zle, že lekárom neostávalo nič iné len ju amputovať. Pre rodičov išlo o zdrvujúci fakt, no chlapca neodradil od toho, aby šiel za svojím snom.

198 centimetrov vysoký mladík najprv hviezdil v drese stredoškolského tímu a dnes hrá na pozícii rozohrávača za tím Severozápadnej štátnej univerzity. Vo svojom prvom zápase proti súperom z Louisiany vyhral.

Hansel sa narodil v Dominikánskej republike a neskôr sa s rodinou presťahoval na Floridu, kde sa už v ranom veku zamiloval do basketbalu. Vzťah chlapca a športu na istý čas prerušila desivá nehoda. Nemohol si zaviazať šnúrky ani si naliať pohár vody a istý čas trpel depresiami. Až keď sa zmieril so svojím stavom, opäť si basketbal zamiloval a začal trénovať.

Na ihrisku trávil celé hodiny a snažil sa naučiť, ako driblovať len jednou rukou. Postupne si opäť vybudoval sebavedomie, no rodičia ho najprv nechceli nechať hrať súťažne. Báli sa, že by v boji s „normálnymi“ hráčmi neobstál a opäť upadol do depresie.

Opak bol ale pravdou a Hansel sa stal plnohodnotným hráčom, ktorý v tíme plní rovnako dôležitú úlohu ako jeho spoluhráči, a odvádza 100-percentný výkon. V súčasnosti je len štvrtým jednoručným hráčom, aký kedy hral v univerzitnej basketbalovej lige, a sníva o tom, že jedného dňa bude hrať v NBA. Keď si pozriete niektoré z videí vyššie, pochopíte, že tento mladík má naozaj nádej stáť jedného dňa na palubovke s hviezdami basketbalového neba.