Keď cvičenie nepomáha

Beháte, dvíhate železo, potíte sa pri HIIT tréningoch a tuk ostáva stále v presile nad svalovou hmotou. V takom prípade ostáva jediné. Namiesto cvičebného plánu upraviť plán stravovací. Prinútiť organizmus, aby spaľoval rýchlejšie a namiesto tukových zásob tvoril radšej tie svalové.

Nepreskakujte raňajky

Za žiadnych okolností. Raňajky sú základom stravovania každého športovca a dobre vyzerajúceho muža. Nakopnú metabolizmus a je preukázané, že ich preskakovanie je skratkou k obezite. Doprajte si kvalitné raňajky a zmení sa vám život aj postava.

Pite kávu a čaj

Kofeín v káve zrýchli metabolizmus o päť až osem percent. Kvalitný čaj dokonca až o 12 percent. To je samozrejme lepšie ako nič. Navyše, káva ani čaj nemajú žiadne kalórie. Sú preto ideálnym nápojom.

Pridajte železo

Nielen to v posilňovni, ale aj to v strave. Paradoxne, mnoho športovcov a napríklad aj bežcov má problém s nízkym obsahom železa v krvi. Železo je nevyhnutné pre transport kyslíka, ktorý vaše svaly potrebujú na spaľovanie tukov. Super zdrojom sú mäkkýše, chudé mäso, fazuľa, obilniny a špenát.

Stavte na čili a korenie

Pikantné jedlá v porovnaní s tými bez korenia a čili ukazovali zaujímavé výsledky. Konzumenti pikantných jedál spaľovali približne o 100 kalórií denne viac ako konzumenti, ktorí si rovnaké jedlá dopriali bez pálenia. Čiže ľahšie kalórie dole a ešte si aj viac pochutíte.

Oriešky namiesto tyčinky

Výskum naznačuje, že polynenasýtené mastné kyseliny v orechoch a najmä vo vlašských orechoch, môžu zvýšiť aktivitu určitých génov, ktoré regulujú spaľovanie tukov. Ak máte počas dňa hlad, zaženiete ho na olovrant alebo desiatu hrsťou orieškov. Potešia sa jazyk aj postava.

Nebojte sa chladu

Vystavovanie tela chladu, ľadovej vode a studenej sprche aktivuje tvorbu hnedého tuku. Ide o unikátny tuk, ktorý doslova páli ten biely, ktorý sa zvykne viazať okolo pása.

Smejte sa

Jeden vtipný recept na záver. Ukázalo sa, že desať minút strávených pri smiechu spáli o desať až 20 percent kalórií viac ako vážna tvár. A aj ženy majú rady mužov, ktorí sa usmievajú a majú aj pekné telo. Výsledkom teda je, že budete nielen krajší, ale aj obľúbenejší.