MENU
Menu

Zdravie Jednoduché cesty, ako sa zbaviť nachladnutia a chrípky. Pomáha aj sex

S farbami jesene sa často naše nosia farbia do červených odtieňov a nie je za tým žiadny tvrdý alkohol, ale chrípka. Je najlepšie ju vôbec nedostať, ale ak sa vám nohy podlomia horúčkou a telo rozbolí ako po Košickom maratóne, hoci ste ho len pozerali, je čas na rýchlu, účinnú a protichrípkovú liečbu.

Jednoduché cesty, ako sa zbaviť nachladnutia a chrípky. Pomáha aj sex
Antivirotiká
Žijeme v 21. storočí a tak sa netreba spoliehať len na recepty banky bylinkárky. Aj keď nepoškodia, pokojne si dajte aj antivirotiká. Tie sú postavené na báze blokovania enzýmov, ktoré bránia rozmnožovaniu vírusov. Lenže vírus napriek tomu, že sa nebudete cítiť horšie, v tele stále máte. Takže aj s nápojom proti chrípke treba kombinovať s pokojom na lôžku.

Ako vyzeral život lekára, ktorý "liečil" mor? Ľudia sa ho báli, spôsoboval im bolesť

Pospite si osem a viac hodín
Chrípka je dokonalým dôvodom prečo dlho vyspávať a prečo aj celý deň driemať v posteli. Ak na nič iné, tak chrípka je majsterka v tom, že vás nikto nemôže vytiahnuť z postele. Spánok totiž podporuje imunitný systém, pretože počas oddychu sa tvoria biele krvinky, ktoré dokážu vyhnať vírusy z tela. Takže šlofík je skvelé riešenie.

Parazity, ktoré požierajú ľudí zaživa

Pite
Chrípka sa do vášho tela dostala pravdepodobne cez ústa alebo nos. No a vyjsť musí cez močový systém alebo pokožku. To v preklade znamená, že ju potrebujete z tela vyplaviť. Pite minimálne osemkrát 250 mililitrové poháre tekutiny počas dňa. Antivirotiká , nesladené čaje a vlažnú vodu. Navyše tekutiny potrebujete dopĺňať aj vďaka vyššej horúčke a výtoku z nosa.

Teplo
Chrípka nie je zápal a hoci na zapálené časti tela občas pomáha chlad, tak na chrípku presný opak. Dostanete ju v chladnom počasí a jej nepriateľom je teplo. Takže šup pod deku a nie vždy tam musíte byť aj sami.

Lekári radia: Dve veci, ktoré treba robiť, aby ste nedostali Alzheimera

Sex
Je to pohyb. A pri chrípke sa neodporúča, ale sú aj lenivé polohy, pri ktorých sa príliš nehýbete. Navyše ak má aj partnerka chrípku, môžete bojovať spolu. Pri sexe sa totiž zapotíte a to váš organizmus rovnako zbavuje vírusov. Sex ešte k tomu stimuluje v ľudskom tele látky, ktoré bojujú práve proti nachladnutiu, nádche a chrípke. Preto ak už nie ako liečba prvej voľby, tak rozhodne ako nutná prevencia.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
8.10. 2019 22:00
Diskusia