Balíček legálnych potravín na dobrú náladu je vždy vhodné mať pripravené v desiatovom boxe.

Horká čokoláda
Čím horkejšia tým lepšia pre vašu náladu. Pri jej konzumácii rýchlo pochopíte, čo znamená sladký život. Ideálny je podiel kakaa nad 60 percent, ale nájdete aj špecialitky s obsahom kakaa 99 percent. To už je pre tých, čo si chcú dobrú náladu doslova šľahnúť na počkanie. Takáto čokoláda sa nehryzie. Vloží sa do úst malá kocka a nechá sa pomaly rozpúšťať. A s tým prichádza eufória. Už v roku 2012 vedci vo výskumnom centre Nestlé vo Švajčiarsku zistili, že tmavá čokoláda znižuje stresové hormóny, ako je kortizol a tým významne zlepšuje vašu náladu. Navyše vám nakopne energiu.

Losos
Ak sa cítite pod psa, ani nepremýšľajte nad iným obedom ako je grilovaný losos. Štúdia z roku 2013, ktorú publikoval prestížny magazín British Journal of Psychiatry uvádza, že ľudia, ktorým chýba vitamín D, majú väčšiu pravdepodobnosť depresie. Na jeseň a v zime má pritom veľa ľudí nedostatok tohto vitamínu. Ako už asi tušíte, losos je jeho bohatým zdrojom. Ak však prežívate skutočne obdobie zlej nálady, skúste vitamín D aj v avokáde, vaječnom žĺtku, či treščej pečeni.

Vlašské orechy
V minulosti patrili na slovenskej dedine k bohatým zdrojom zdravého tuku a stoja tak trochu aj za tajomstvom, prečo mali naše staré mamy a otcovia stále dobrú náladu. Vlašské orechy telu dodajú v prirodzenej forme magnézium, ktoré je doslova balzamom na nervy. Stačí hrsť orechov na porade a nevytočí vás šéf ani náklad úloh.

Ľanové semiačka
Sú zodpovedné za to, že po ich konzumácii sa vám v krvi začne akási oslava radosti a zvýši sa produkcia serotonínu. Neurotransmiteru, ktorý je základom dobrej nálady. Tu je však nutné povedať, že ľanové semiačka treba rozomlieť, rozbiť, alebo aspoň poriadne pochrúmať. Ak ich totiž prehltnete celé, akurát podporia vaše vylučovanie. Čo je niekedy tiež dôvod pohody, ale nie je to presne to, čo ste chceli dosiahnuť.

Rozmarín
Oplatí sa ho pestovať v črepníku aj na parapete. Je to bylina, ktorú ocení každý chlap. Stačí odtrhnúť vetvičku a nádherne dochutí kvalitný stejk. Je to aj bylina, ktorá je krásne aromatická a silice v nej bojujú proti depresii zlej nálade  a dokonca aj nespavosti.