MENU
Menu
Olivy.

Zdravie Jedlá, ktoré je zdravé jesť každý deň. Konzumujete ich?

Pestrá a vyvážená strava je základom zdravia. Jedlá je potrebné pravidelne obmieňať, no o niektorých to neplatí. Sú pokrmy, ktoré si môžete dopriať každý deň. Dokonca to bude pre váš organizmus vysoko prospešné.

Olivy
Malé poklady chutia s vínom, s Martini, na pizzi, na chlebe, v cestovinách. Sú multifunkčné a svojou variabilitou priam stvorené na každodennú konzumáciu. V prirodzenej forme obsahujú silné antioxidanty v podobe vitamínov A a E. Obsahujú správne tuky, ktoré podporujú kondíciu srdca a olivy pomáhajú v tele likvidovať zápal. Je to skrátka chutný balíček zdravia na každý deň.

Pesto
Taliani ho sypú všade a aj preto sa o stredomorskej strave hovorí ako o najzdravšej. Pesto k tomu prispieva výraznou časťou. Predstavuje chutný prírodný multivitamín. Obsahuje zmes čerstvých byliniek plnených fytonutrientov, panenský olivový olej, štipku kvalitných syrov a oriešky , ktoré obsahujú  omega-3 mastné kysliny. Pesto sa hodí do cestovín, na dochutenie šalátov, ale napríklad aj do žemličiek a sendvičov.

Konopné semienka
Neobsahujú THC a nebudete sa z nich smiať, ale budete zdraví. Konopné semienka sú pokladom pre všetkých, ktorí chcú schudnúť a mať pevné svaly. Kľúčové sú rastlinné bielkoviny. Dve lyžice konopných semienok obsahujú až päť gramov bielkovín a k tomu množstvo  mastných kyselín, ktoré zvyšujú zdravie srdca, znižujú zápal a zlepšujú zdravie mozgu. Sú prakticky bez chuti a tak si ich môžete pridať do šalátu, do hotového jedla, do jogurtu, kdekoľvek.

Ľanové semiačka
Podľa súčasných výskumov prestavujú základ výživného stravovania. Výskumy naznačujú, že lignany, ktoré nájdeme v šupke ľanových semienok, môžu znižovať riziko rakoviny, kontrolujú hladinu cukru v krvi a znižujú krvný tlak. Ľanové semená sú navyše vynikajúcimi zdrojmi základných omega-3 tukov, ktoré sú rozhodujúce pre kontrolu zápalu v tele a zdravia srdca. Okrem toho ľanové semiačka obsahujú rozpustnú aj nerozpustnú vláknu, čo vynikajúco pôsobí na naše trávenie.

Zázvor
Je to skvelé korenie, dá sa z neho vyrobiť úžasný čaj, dá jedlám správne pikantnú a exotickú chuť, ale čo je hlavné, obsahuje látku gingerol. Tá nielenže vylepšuje trávenie, ale v poslednej dobe sa čoraz viac spomína pozitívny prínos v prevencii aj ako pomoc pri liečbe rôznych typov rakoviny. Navyše perfektne chutí a v zime dokonale zahrieva.