Jedenie skla

Josh je stand-up komik závislý od jedenia skla. Tvrdí, že s tým začal, keď o tom čítal v knihe. Počas svojho prvého „pokusu“ sa bál, či sa neporeže, ale nič také sa nestalo. Navyše mu sklo zachutilo. Ako zabávačovi mu napadlo, že keď začne jesť sklo na vystúpeniach pred ľuďmi, získa viac pozornosti. Preto si sklo upravil do špeciálnych sklenených guliek, ktoré prehltáva počas vystúpení. Vo videu tvrdí, že ich skonzumuje viac ako 30 a užíva si pozornosť, ktorú dostáva. Keďže z toho urobil „zárobkovú činnosť“, je ťažké povedať, či je naozaj závislý na jedení skla a prehĺtaní sklenených guliek alebo či skôr baží po pozornosti, ktorá sa s tým spája. Inak, táto závislosť má oficiálny názov – hyalofágia. Mnohí ľudia však kvôli tejto závislosti utrpia rôzne vážne zranenia.

Šklbanie si vlasov

30-ročná Kelsie Hannová sa denne prebúdza s nutkavou túžbou vytrhávať si vlasy. Vysvetľuje to tým, že má pocit, že jeden z jej vlasových prameňov je plný mravcov alebo ihiel. V snahe nájsť a odstrániť „vinníka“ si vyšklbne oveľa viac vlasov. Jej matka sa prvýkrát dozvedela o podivnej závislosti svojej dcéry, keď mala päť rokov. Zistila, že Kelsie má odpadkový kôš plný vlasov a vtedy pochopila, že sa s ňou deje niečo zlé. Keďže nejde o bežnú poruchu, návštevy u lekára a terapie príliš nepomohli. Keď Kelsie vyrástla, naučila sa trochu zvládať svoj stav. Oholila si chĺpky na celom tele, okrem hlavy. Ak by si nemohla vytrhnúť nejaký ten prameň vlasov, ocitla by sa pod veľkým tlakom. Vždy, keď chce ísť von, nosí parochňu.

Jedenie hlinenej masky na tvár

Natasha, 40-ročná žena z Kalifornie, je závislá od hlinených masiek! Myslí si, že chutia úžasne a pomáha jej to upokojiť sa. Robí to už viac ako sedem rokov a občas nimi nahrádza jedlo alebo ich jedáva ako prílohu. Denne skonzumuje nádobku masky na tvár. Keď to prvýkrát povedala svojmu priateľovi, zostal zhrozený. Napriek tomu za posledných sedem rokov skonzumovala viac ako desiatky kíl hlinených masiek. Zaujímavosťou je, že to isté začalo robiť jej najmladšie dieťa. Preto na žiadosť svojho priateľa Natasha nedávno navštívila lekára, nechala si urobiť röntgen a ďalšie testy. Tie ukázali, že všetko je v poriadku. Lekár jej napriek tomu odporučil skoncovať s touto závislosťou, pretože existuje možnosť, že by mohla prijať do tela parazity, ktoré by negatívne ovplyvnili jej zdravie.

Pitie moču

O zdravotných výhodách pitia moču prebehli mnohé debaty. Mnohí na urinoterapiu nedajú dopustiť. Považujú ju za zázrak, ktorý údajne vylieči všetko - od prechladnutia až po rakovinu. Odporcovia terapie považujú moč za telesný odpad, ktorý patrí do záchodovej misy. Na svete je však veľa ľudí, ktorí pijú vlastný moč v nádeji, že sa vyliečia. Na účinok urinoterapie prisahá aj Američanka Carrie Steelová, ktorá takto porazila zákernú rakovinu. Každý deň vypila 5 pohárov vlastného moču, v ktorom sa tiež kúpala a čistila si ním zuby. Aj keď jej lekári po chemoterapii dávali rok života, boj s rakovinou vyhrala. Iná žena tvrdí, že svoj moč pije od roku 1983. Nielenže ho pije, ale používa aj na čistenie očí a umývanie tváre. Harry Matadeen z Farnborough v Hampshire má každodenný zvyk, ktorý ho vraj zachránil pred zdravotnými problémami. Každý deň vypije 200 ml vlastného moču, pričom si tekutinu vždy ráno vmasíruje aj do pokožky. Tvrdí, že ide o vynikajúci produkt proti starnutiu. Výsledok? Harry sa cíti zdravší, šťastnejší a celkovo lepšie vo svojej koži ako kedykoľvek predtým. Ktovie, kde je pravda.

Jedenie popola z urny

Najšialenejšia závislosť na záver. Pre Cassie je konzumácia mŕtveho človeka vo forme popola súčasťou každodennej rutiny. Všade so sebou nosí manželov popol a pri každej príležitosti, keď má na neho chuť, tak si trošku dá. Rozpráva sa s ním, varí mu jeho obľúbené jedlá a spolu pozerajú jeho obľúbené relácie. Cassie verí, že sú to skutky lásky a nevidí na nich nič zlé. Vzali sa po desiatich mesiacoch chodenia, no jej manžel neskôr zomrel na následky ťažkého astmatického záchvatu. Ženina závislosť v jedení popola začala, keď sa jej na prsty vysypalo trochu popola, a keďže nemala handričku, ktorou by ho mohla utrieť, rozhodla sa olízať ich. To ešte netušila, že to bude začiatok jej šialenej závislosti.