MENU
Menu

Zdravie Guru odporúča nebezpečnú a bizarnú kúru, hľadenie na Slnko vraj nabíja energiou

Jedným zo základných pravidiel, ktoré ovláda prakticky každý človek už odmalička, znie: „Nepozeraj sa na Slnko!" Verte, či nie, ale existuje pár jedincov, ktorí ho nedodržujú. Jedným z nich je Pete Evans, ktorého vraj pozeranie na Slnko nabíja energiou.

Guru odporúča nebezpečnú a bizarnú kúru, hľadenie na Slnko vraj nabíja energiou
V dnešnej dobe vznikajú nové povolania ako huby po daždi. Pete Evans sa tituluje ako „celebritný kuchár" a „instagramový wellness guru". Pochádza z Austrálie a tvrdí, že zízanie na našu najbližšiu hviezdu je najlepšou formou medicíny. A navyše je zadarmo.

Toto vás odradí od pozerania do slnka voľným okom

Ako správny guru sa Evans vyjadruje veľmi kvetnato. „Každý deň sa s radosťou ponáram do získavania energie," napísal raz na svojom profile na sociálnej sieti. „Posadím sa na pláž pred očisťujúce vody oceánu a zahľadím sa na vychádzajúce či zapadajúce Slnko. Táto jednoduchá procedúra má obrovskú silu a lieči telo, ducha aj myseľ."

5 spôsobov, ktorými nás ohrozuje Slnko

O podobné „zázračné rady" sa Evans delí s vyše 200-tisíc fanúšikmi na Instagrame. Radikálny obhajca paleo diéty, ktorý má mimochodom vlastnú reláciu na Netflixe, však za tento počin zožal obrovskú kritiku. A nie po prvýkrát. Už predtým sa stal jej terčom, keď odporúčal paleo stravovanie bábätkám, brojil proti používaniu opaľovacích krémov (nazval ich jedmi) a dokonca tvrdil, že fluorizácia vody je príčinou všetkých problémov v spoločnosti.

Nie je to len o koži: Ako vám úpal skomplikuje život?

Našlo sa síce pár Evansových obhajcov, ktorí tvrdili, že ich guru predsa odporúča len krátky pohľad na Slnko, lekári však varujú aj pred tým. Stačí pár sekúnd a zrak sa môže nenávratne poškodiť.

Evans pritom len šíril tvrdenia spolku, ktorý sa predstavil v dokumentárnom filme Eat the Sun (Zjedzte Slnko). Jeho členovia opisujú praktiku, pri ktorej začiatočníci pozerajú na hviezdu najprv desať sekúnd každý deň, pričom pokročilí tak robia až jednu minútu. No a rekordér zvládol neuveriteľných 44 minút. Naozaj by nás zaujímalo, či dotyčný ešte vidí.

DISKUSIA
28.7. 2019 15:00
Diskusia