MENU
Menu
Alexandra Sadowska.

Zdravie FOTO Mladá Poľka si nechala tetovať oči: Má desivý zjav a oslepla

Nechať si tetovať oko neznie ako najlepší nápad. Niekto sa však musí presvedčiť na vlastnej koži, čo môže takýto zásah do tela spôsobiť. Príbeh 25-ročnej Poľky Aleksandry Sadowskej by však mohol ďalších podobných kaskadérov odradiť.

Aleksandrin tragický príbeh začal pred štyrmi rokmi, keď sa mladá žena z Wroclavi rozhodla nechať si namaľovať očné buľvy načierno. Na internete hľadala niekoho, kto by takúto službu ponúkal, a napokon našla majiteľa tetovacieho štúdia priamo vo Wroclavi. Podľa ženy sa zdalo, že vie, čo robí, ale zrejme nevedel. Procedúru zbabral a už krátko po nej sa Aleksandra sťažovala na prudkú bolesť. Muž jej povedal, že to je normálne a má pár dní užívať tabletky proti bolesti. Nanešťastie pre mladú Poľku bola situácia vážnejšia.

Tetovač totiž tlačil na ihlu v pravom oku až príliš a poškodil ho tak, že naň Aleksandra prestala vidieť už pár hodín po procedúre. Ľavé oko na tom tiež nebolo najlepšie, ale tam muž aspoň nepoškodil bielko, takže hoci sa Aleksandre zrak zhoršil, aspoň na jedno oko stále vidí. Lekári jej hneď povedali, že netušia, ako sa bude stav jej zraku vyvíjať, ale veľa nádejí jej nedávali.

Operácie na záchranu pravého oka nepomohli a oftalmológovia žene tvrdili, že postupne oslepne aj na ľavé oko. Tetovač dnes čelí obvineniu z ublíženia na zdraví a hrozia mu tri roky za mrežami. Aleksandre to ale zrak nevráti a onedlho zrejme oslepne úplne.