MENU
Menu

Zdravie FOTO: Konkurencia pre Sagana? Cyklista má gigantické stehná

Robert Förstemann sa stal známym počas letných olympijských hier v Londýne v roku 2012. Nie však svojimi výkonmi, ale telesnými proporciami.

Mal doslova obrovské stehenné svaly, ktorými zatienil i ostatných svojich kolegov z radov cyklistov. Dostal prezývku „"Quadzilla", pretože jeho kvadricepsy boli skutočne masívne.

Hoci Förstemann má na konte titul majstra sveta v tímovej dráhovej cyklistike a množstvo pódiových umiestnení z rôznych šampionátov, je známy najmä vďaka nohám. Jednoducho sa nedajú ignorovať a zaujmú aj človeka, ktorému je cyklistika ukradnutá.

 Koľko vlastne cyklistove stehná merajú? Ako kedy. V jednej televíznej šou mu namerali obvod 71 centimetrov. To je viac, než má podľa mnohých ideálny ženský pás.

V roku 2015 sa Förstemann zúčastnil zaujímavého testu. Posadili ho na stacionárny bicykel a povedali mu, že má šliapať do pedálov. Chceli zistiť, či dokáže vytvoriť dostatok energie na beh 700-wattového hriankovača. Cyklistovi sa to skutočne podarilo a pripravil takto jeden krajec chleba. Video z tohto experimentu nájdete pod článkom rovnako ako galériu s niekoľkými Förstemannovými fotografiami, ktoré zachytávajú jeho obrovské kvadricepsy.