Podobne, ako sú nezdravé kilá navyše, nie je organizmu prospešná ani extrémna štíhlosť. Presvedčiť sa o tom mohla mladá Číňanka, ktorá pri konzumácii pikantného jedla dostala záchvat kašľa. Poviete si, že na tom nie je nič zvláštne, no v mimoriadnych prípadoch môže byť nebezpečné aj zdanlivo neškodné kašľanie. Žena, pôvodom zo Šanghaja, mala totiž v dôsledku nízkej hmotnosti slabo vyvinuté hrudné svalstvo, a tak skončila so štyrmi zlomenými rebrami.

a
Zdroj: Sina.com.cn

Žena lekárom povedala, že pri obzvlášť silnom záchvate kašľa zrazu začula puknutie a silnú bolesť v oblasti hrudníka. Tá sa najviac prejavovala vtedy, keď sa Číňanka pokúšala rozprávať, no aj dýchanie ju bolelo.

Najprv si vraj myslela, že ide o mozgovú porážku, podobnú bolesť nikdy predtým necítila. Dokonca nevládala chodiť, no podarilo s pomocou priateľov sa jej podarilo dostať do nemocnice, kde absolvovala CT vyšetrenie. To odhalilo fraktúry na štyroch rebrách.

Lekári najprv nechceli veriť, že k takémuto úrazu žena prišla kvôli záchvatu kašľu a dokonca ju podozrievali, že chce kryť domáce násilie. Po vykonaní testu na hustotu kostí ich podozrenie ešte zosilnelo, zdalo sa totiž, že kosti sú v poriadku. Po vykonaní ďalších testov ale usúdili, že slabo vyvinuté hrudné svalstvo bolo naozaj tým dôvodom, pre ktorý došlo k zlomeniu rebier.

„Povedali mi, že mi cez kožu vidno rebrá a nemám dostatok svalstva, ktoré by tvorilo kostiam oporu,“ uviedla pacientka pre čínske médiá. „Ak nepriberiem a nezačnem cvičiť, môžem sa vraj spoľahnúť na to, že v budúcnosti sa mi to stane znovu,“ uzavrela.

Pri výške 171 centimetrov váži žena 57 kilogramov, čo nie je málo. Priznala však, že nad pásom je naozaj extrémne chudá. Minimálne mesiac bude musieť nosiť zdravotný korzet a potom vraj plánuje trochu pribrať a začať cvičiť.