Pozerajte sa na svet v lepších farbách

Možno ste zvyknutý na to, že v chladničke správneho chlapa by nemalo chýbať mäso, mlieko a vajíčka. Tie síce tiež podporujú rast svalov a zdravie muža, no ak hľadáte super potraviny, tak musíte zamieriť do oddelenia ovocia a zeleniny, pretože hitom je brokolica a špargľa. Sú ideálne potraviny na doplnenie chutných jedál našej najvyváženejšej stravy a zaručujú príjem základných živín.

Zelenina nás udrží sviežich

Jesť viac zeleniny pomáha dosiahnuť životnú pohodu a zároveň podporujeme vlastné zdravie. No nemusíte jesť všetko, spomedzi nespočetných návrhov receptov a nových potravín, ktoré sa nám prezentujú na trhu, vynikajú dve „super zeleniny“ svojimi základnými nutričnými hodnotami a tým, že nášmu telu prinášajú veľké výhody. Áno, práve brokolica a zelená špargľa.

Brokolica je veľmi všestranná

Varená, pražená, vyprážaná, surová v šalátoch, v krémoch... Dá sa použiť asi na milión spôsobov a hodí sa na každú chvíľu, na obed, ale aj večeru, ak chcete jesť sám, alebo prekvapiť frajerku. Je však dôležité, aby sa brokolica konzumovala čo najzelenšia, pretože vtedy sa naplno prejavia jej vlastnosti. Brokolica by mala byť vždy jemná a chrumkavá, vtedy skutočne poskytuje výrazné množstvo vitamínov, ako je vitamín A, betakarotén B1, B2, B6, E alebo vitamín C.

Špargľa sa vám prispôsobí

Môžete ju pripraviť opäť na mnoho spôsobov. Grilovaná, mixovaná varená... Dokážete si vybrať podľa chuti. Napriek nízkemu energetickému objemu, obsahuje špargľa veľké množstvo živín ako fosfor, draslík, kyselinu listovú a vitamíny C, B a D a má výraznú antioxidačnú silu, čo z nej robí z nutričného hľadiska superpotravinu.

Obe sú diuretiká

Okrem toho, že obsahujú kvalitné živiny, sú chutné, tak sú tieto dva druhy zeleniny ideálne na odstraňovanie toxínov z nášho organizmu. Sú totiž práve zdrojom vlákniny, ktorá podporuje správne fungovanie črevného tranzitu a vylučovania. Vďaka tomu sa podporí eliminácia škodlivých látok z tela, čo je vysoko žiadaný benefit.