MENU
Menu

Zdravie Dva mesiace ho trápil kašeľ, v krku mu našli dve nechutné zvieratá

Čínski lekári nedávno riešili kuriózny prípad. Pacient sa sťažoval, že už dva mesiace vkuse kašle a nedokáže kvôli tomu ani poriadne spať. Stačilo pozrieť do krku trochu hlbšie a príčina bola jasná. Muž mal v hrtane prisatú pijavicu.

Dva mesiace ho trápil kašeľ, v krku mu našli dve nechutné zvieratá
Incident sa udial v provincii Fujian na juhovýchode Číny. Pacient, ktorého meno doktori nezverejnili, už v čakárni javil známky vyčerpanosti a k tomu neustále kašľal. Práve kašeľ bol príčinou jeho zhoršenej kvality života. Spočiatku sa podľa vlastných slov kašľom nezaťažoval. Keď trval niekoľko dní, začal užívať prírodnú medicínu. Po pár týždňoch už bol muž znepokojenejší, ale aj tak ešte neuznal za vhodné navštíviť lekára. Až po dvoch mesiacoch, keď vykašliaval krv a hlieny a v noci už nedokázal poriadne spať, sa začal báť.

Žena počuje krv v žilách i žmurkanie: "Nikdy som nepoznala ticho."

V nemocnici ho ihneď poslali na pľúcne oddelenie, kde ho podrobili CT skenu pľúc. Nenašli však nič nezvyčajné. Zvolili teda invazívnejšiu vyšetrovaciu metódu, takzvanú bronchoskopiu, pri ktorej sa skúmajú dýchacie cesty pacienta malou kamerou. Práve tá odhalila príčinu kašľania a vidíte ju aj na fotografii vyššie. V mužovom hrdle sa udomácnila pijavica. A ako sa ukázalo, mala aj kamarátku. Zatiaľ čo prvá pijavica žila asi tri centimetre pod hlasivkami, druhá obývala pravú nosnú dierku.

Vedci našli spôsob, ako poraziť prechladnutie. Má ho v tele každý z nás

Pacient nemal ani poňatia, ako sa mu malé zvieratká dostali do tela, ale lekári tvrdili, že ich musel náhodou prehltnúť pri pití vody. V niektorých oblastiach Číny sa totiž bežne pije voda z potokov, kde môžu žiť aj pijavice.

„Keď pil vodu, je možné, že pijavice vôbec nezbadal," uviedol pre médiá doktor Rao Guanjog, ktorý je primárom pľúcneho oddelenia v nemocnici, kde muža vyšetrovali. „Tieto zvieratá sú v mladosti okom nespozorovateľné a narástli až v pacientovom tele vďaka tomu, že sa živili jeho krvou."

7 vecí, ktoré o vás prezradí hlas, hoci to vôbec nechcete

Lekári mužovi vpichli injekcie na lokálne umŕtvenie a obe živé pijavice vytiahli pinzetou. Údajne to šlo ľahko a pacient nebude mať žiadne trvalé následky. Teda fyzické, na psychike si určite nejakú jazvu odnesie. Minimálne sa bude lepšie pozerať na vodu, ktorú pije.

DISKUSIA
1.12. 2019 13:00
Diskusia