MENU
Menu

Zdravie Detská psychopatka: Kvôli týraniu chcelo dievča zabiť malého brata

Počuli ste niekedy o dievčati menom Beth Thomasová? Jej životný osud je unikátny a jeho opis nájdete snáď vo všetkých učebniciach psychológie, ktoré sa zaoberajú vplyvom zážitkov z ranného detstva na život človeka.

Detská psychopatka: Kvôli týraniu chcelo dievča zabiť malého brata
Zachránila ju adopcia
Američanka Beth Thomasová mala veľmi kruté detstvo. Mala len rok, keď jej zomrela matka a ona ostala žiť v domácnosti iba s otcom a bratom. Ocitla sa tak v pasci, pretože otec bol tyran, ktorý bil ju i jej brata. Bitky, sexuálne obťažovanie a týranie boli na každodennom poriadku a Beth zažívala veľa bolesti. Našťastie sa o situácii dozvedeli sociálni pracovníci, ktorí ju vo veku dvoch rokov otcovi odobrali a spolu s bratom umiestnili do náhradnej rodiny.

Stačí selfie a zistíte, či potrebujete psychiatra

Bolo to stále horšie a horšie
V tom čase už Beth mala od silných bitiek zdeformovanú lebku a v noci trpela nočnými morami. Náhradní rodičia boli nesmierne trpezliví, venovali jej všetok svoj čas a dúfali, že problémy postupne ustanú. Lenže stal sa pravý opak. Beth sa uzavrela do seba a bola nebezpečná nielen pre seba, ale aj pre svoje okolie. Masturbovala až do krvi, špendlíkmi pichala mladšieho brata a raz sa mu pokúsila silnými údermi rozbiť hlavu o podlahu. Náhradní rodičia sa preto rozhodli kontaktovať klinického psychológa a detského psychiatra.

15 vecí, ktoré sebavedomí ľudia nerobia

Stala sa démonom
Počas konzultácií Beth psychológovi povedala, že túži ubližovať svojim náhradným rodičom a súrodencom a bude to robiť vždy, keď bude mať príležitosť. Adoptívni rodičia Jill a Rob Tylerovci ju preto kvôli bezpečnosti na noc zamykali v izbe. Psychiater potvrdil, že jej správanie je následkom vážneho zanedbania a sexuálneho zneužívania, ktoré v detstve podstúpila. Beth mu opisovala, ako k nej v noci chodil otec a čo všetko s ňou robil. Psychiater ostal šokovaný, pretože v čase, keď to zažívala, mala sotva dva roky.

Detská psychopatka: Kvôli týraniu chcelo dievča zabiť malého brata
Bola nebezpečná pre seba i iných
Počas terapií sa odborníci zaoberali aj tým, že Beth používala sexuálne násilie voči svojmu mladšiemu bratovi. Mala tendenciu pomstiť sa na jeho prirodzení, ktoré stláčala, naťahovala a hyzdila. Tiež nekontrolovateľne denne masturbovala na verejných miestach, v nemocnici, na ihrisku, parkovisku alebo na návšteve. Svoju zlosť si vylievala najmä na mladšom bratovi. Jedného dňa Jill zistila, že v skrinke chýba niekoľko nožníc a nožov. Veľmi sa zľakla, že Beth sa chystá zavraždiť brata. Jej obavy boli namieste, pretože nože naozaj vzala Beth pár dní potom, čo bratovi rozbila hlavu o betónovú podlahu.

FOTO: Takto sa zmení muž v base

Úspešná liečba
Psychiater jednoznačne rozhodol, že Beth sa musí podrobiť dlhodobej psychiatrickej liečbe v špecializovanom zariadení. Minulosť, ktorou si prešla, sa strašným spôsobom podpísala na jej psychike. Stratila empatiu i schopnosť cítiť lásku a súcit. Po roku intenzívnej terapie sa však Beth opäť naučila vnímať pozitívne emócie, začala navštevovať školu a spievať v zbore. Stále však musí absolvovať pravidelné terapeutické sedenia, ktoré jej pomáhajú zvládať utrpenie a bolesť, ktorú v detstve prežila. V súčasnosti ukončila vysokú školu v odbore ošetrovateľstvo a venuje sa deťom, ktoré zažili traumu súvisiacu s domácim týraním. Za úspechy, ktoré dosiahla s hospitalizovanými deťmi, dokonca získala niekoľko ocenení.

DISKUSIA
24.4. 2018 22:00
Diskusia