Menu
zdroj: Shutterstock
Low,Section,Of,Man,Standing,On,Weighing,Scale

Zdravie Desať dôvodov, pre ktoré váha neukazuje reálne číslo

Po vianočných sviatkoch a pod vplyvom novoročných predsavzatí sa chceme prirodzene dostať naspäť do formy. Ukáže váha naozaj pravdivé číslo? Čítajte ďalej, možno vás upokojíme. 

Váženie sa môže javiť ako pomerne jednoduchá činnosť – naskočíte na váhu, uvidíte číslo, zoskočíte z váhy a idete ďalej. Je to však skutočne také jednoduché? Susan Bowerman, výživová expertka, sa pozrela na najčastejšie chyby pri vážení. Aj vy ich robíte? 

Hmotnosť oblečenia

Úprava hmotnosti oblečenia vychádza pre ženy na približne 0,8 kg a pre mužov na približne 1,2 kg.
Zdroj: Shutterstock

Ak sa doma nevážite, možno nebudete vedieť, ako si prispôsobiť svoju telesnú hmotnosť v súvislosti s oblečením. Možno pridávate viac, možno menej... Jedna štúdia priniesla v tomto ohľade zaujímavé zistenia. Vedci štyrikrát počas jedného roka odvážili 35 žien a 15 mužov v ich bežnom oblečení a bez topánok. Následne spriemerovali hmotnosť oblečenia a tu je výsledok: pánske oblečenie bolo v priemere ťažšie ako dámske, a čo je zaujímavé, hmotnosť oblečenia sa počas celého roka príliš nemenila. Na základe týchto zistení prišlo ku konsenzu. Úprava hmotnosti oblečenia vychádza pre ženy na približne 0,8 kg a pre mužov na približne 1,2 kg.