MENU
Menu

Zdravie Čo všetko robia námesační okrem prechádzok po byte?

Námesační ľudia sú často zobrazovaní ako tí, čo sa vyberú na záchod alebo na prechádzku po byte bez tohto, aby o tom vedeli. To je taká vcelku neškodná forma tejto diagnózy. Námesační ľudia však môžu byť pre seba aj okolie smrteľne nebezpeční.

Čo všetko robia námesační okrem prechádzok po byte?
Sex
Námesačným sa často stáva, že majú sex bez toho, aby vedeli, že ho majú. Tento stav sa nazýva sexomnia. Problém je, že námesačný si začne súložiť bez toho, aby si vypýtal súhlas. To sa stalo takmer osudným Kennethovi Ecottovi v roku 2007, keď bol obvinený zo znásilnenia, ale porota pochopila, že išlo o sexomniu a oslobodila ho. Každopádne nevýhodou takéhoto sexu je aj to, že si ho nepamätáte.

Halucinácie, ktoré nám pripraví naše telo

Šoférovanie
Ako môžu námesační chodiť, tak môžu aj šoférovať. Problémom je, že tento stav námesačnosti je často vyvolaný vyššími dávkami alkoholu. To znamená, že spánok za volantom sa tak kombinuje s alkoholom. Zaujímavé však je, že títo vodiči pri jazde autom idú na automatiku. To znamená, že chodia len po známych cestách, nie sú schopní využívať navigáciu a pri prebudení často nevedia kde sú. Rozhodne však majú auto viac pod kontrolou ako bežný vodič, ktorý zaspí priamo za volantom.

Vražda
Brian Thomas z Walesu bol v roku 2009 oslobodený spod obvinenia vraždy svojej manželky, ktorú spáchal v stave námesačnosti. Brian trpel na nočné mory aj námesačnosť päťdesiat rokov a preto z bezpečnostných dôvodov spával v oddelenej miestnosti. No problém nastal na dovolenke, kde manželov spojila jedna izba a manželská posteľ. No a tá sa stala pre jeho manželku osudnou. Thomas mal sen, v ktorom bránil svoju ženu pred útokom. V skutočnosti ju uškrtil.

Predsavzali ste si aspoň mesiac bez alkoholu? Poradíme vám, ako to zvládnuť

Rozprávajú
Aj tichý človek môže počas spánku dostať svoju fázu hlasného snívania. A aj ten najtichší človek sa po zaspaní môže prepnúť do fázy rétora. To znamená, že spustí monológ alebo rozhovor sám so sebou a to niekedy poriadne hlučný. Vrátane štipľavých poznámok a vulgarizmov. Spávať s takýmto človekom rozhodne nie je výhra.

Tvoria
Jedným z najmenej nebezpečných prejavov námesačnosti je kreativita Napríklad Lee Hadwin si postavila kariéru na tom, že ako umelkyňa pracovala výhradne v spánku ako námesačná. O vlastnej tvorbe a kreativite v bdelom stave nevedela. Tak isto v roku 2015 bola v stave námesačnosti zachytená na video dievčina, ktorá hrala v spánku na klavíri. Niektorí počas spánku v sebe prebudia génia.

DISKUSIA
15.1. 2019 20:00
Diskusia