Päť kilometrov, výzva, ktorá zmení život
Ak vám nejde o čas, tak päťkilometrovú vzdialenosť zabehnete prakticky aj rovno z gauča. Alex Crockford síce nebol začiatočník v cvičení, behal vo svojom živote aj maratóny, no sedem mesiacov vynechával akékoľvek bežecké aktivity. Po tomto období sa rozhodol zaradiť beh medzi každodenné činnosti. Za jediný mesiac sa jeho telo zmenilo. Začínal na čase 29 minút a po mesiaci behania zabehol vzdialenosť za 23 minút. Nebolo to však len o rýchlosti.

Každý deň dávka endorfínov
Alex Crockford neodporúča jeho systém tréningu pre každého. A vôbec nie pre začiatočníkov. Ide o extrémnu výzvu, počas ktorej telo nemá dostatok času ne regeneráciu. Napriek tomu odporúča zaradiť beh minimálne trikrát do týždňa do života každého človeka. Schudnete, vyrysujete svaly a hlavne získate kardiovaskulárnu kondíciu. Tá je dôležitá nielen pre zdravý život, ale aj preto, aby ste boli stále mužom. A do vysokého veku.

Lepšie telo
Počas jedného mesiaca behov Alex Crockford zlepšil nielen svoj čas v behu, ale stratil dva kilogramy tuku. Beh je totiž jeden z najefektívnejších spaľovačov tukových zásob. Bežci obvykle spaľujú nielen pri aktivite, ale ešte veľákrát aj dlho po nej. Youtuber priznal, že zo začiatku ho boleli svaly, dokonca aj kolená, no postupom času, ako sa na beh prispôsobovali aj šľachy, zlepšila sa mu technika behu, bolesti ustúpili a aj pri chôdzi sa cíti istejšie. Zlepšilo sa mu držanie tela aj vyformovalo pevné torzo, vynikli svaly na bruchu. Beh preto považuje za základ zdravia. Skúste aj vy takúto mesačnú výzvu. Aj keď len s tromi, či štyrmi behmi do týždňa. Alex Crockford garantuje preukázateľné zmeny.