MENU
Menu

Zdravie Čo sa stane, ak nejdete na veľkú, keď treba?

Ľudské telo je skvelý stroj, ale má jednu chybu - niekedy sa ohlási v nevhodný čas. Týka sa to najmä procesu vyprázdňovania, ktorý ako naschvál vyzýva na návštevu toalety, keď to najmenej vyhovuje. Pozrite sa, čo sa začne diať vo vašom tele, keď mu nedovolíte vykonať to, čo musí.

Čo sa stane, ak nejdete na veľkú, keď treba?
Keď vám treba
Výzvu, že treba vyhľadať záchod dostanete, keď sa stolica dostane do konečníka. U väčšiny ľudí sa výstražný signál zvykne dostaviť každý deň zhruba v rovnakom čase, ale niekedy sa to nehodí a ísť na záchod sa niekedy naozaj nedá ísť.

FOTO: Umývajte si ruky vždy, keď sa dotknete týchto 10 predmetov

Po dvoch hodinách
Udržať „to“ v sebe vyžaduje vedomé stiahnutie zvierača, ktoré zabráni nehode. V prvých hodinách od začiatku výzvy môžete cítiť v oblasti brucha tlak až kŕče. Nepohodlný pocit je doplnený plynatosťou a nafukovaním.

Po šiestich hodinách
Nutkanie navštíviť toaletu sa v tomto štádiu vytráca, lebo začínate mať črevnú zápchu. Telo sa snaží opäť spracovať to, čo už malo byť vonku.

Benefity, ktoré môže vášmu telu dať iba dobrá masáž

Po 12 hodinách
Čím dlhšie je vo vnútri, tým je stolica tvrdšia. Pritom môžete pozorovať, že vaše brucho je výrazne naduté a nedokážete ho stiahnuť ani keď veľmi chcete. Keď sa v tomto štádiu vyberiete na toaletu, počítajte s tým, že to pôjde von veľmi ťažko a pomaly. Budete mať pri tom bolesti, môže sa objaviť krvácanie a trhliny.

Ak to ešte stále držíte
Keď si to necháte v sebe pridlho, samé sa to von asi už nedostane. V lepšom prípade vám pomôžu preháňadlá, v tom horšom budete musieť dostať stolicu z tela von mechanicky.

Má mužská brada má viac baktérií než pes?

Takže keď najbližšie pocítite, že musíte ísť, tak choďte ihneď ako budete môcť. Je to lepšie, ako sa celý deň trápiť kvôli niečomu, čo môže byť za chvíľu vybavené.

Autor: Theo
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
8.5. 2019 19:00
Diskusia