MENU
Menu
a

Zdravie Chýba vám trpezlivosť? Najlepšie tipy, ako si ju “vyrobiť”

Kto dostal dostatok trpezlivosti do vienka, tomu je sveta žiť. My ostatní sa snažíme ovládať, predýchavame aj rátame do desať, no i tak sa to stane - vybuchneme a pritom by stačilo o trochu viac trpezlivosti.

Nie je to síce najľahšia vec na svete, ale čo - to sa dá doučiť. Cibrenie tejto vlastnosti je nahliadnutím do seba samého a vyžaduje si rozhodnutie, či so sebou niečo spravíme alebo nie. Takže?

Posilnite sebavedomie
Odborníci upozorňujú, že to nie je o slabej povahe človeka, ale o sebavedomí v danej situácii. Akonáhle sa začneme cítiť neistí, dostavuje sa stres, nervozita a tiež prudká reakcia na zmiernenie tohto stavu. Preto je vhodné zamerať sa v prvom rade na to, aby ste si viac verili.

Spoznajte spúšťače
Rozpitvávanie toho, prečo je sebavedomie, aké je, by malo ísť ruka v ruke s hľadaním spúšťačov vašej netrpezlivosti. Každý máme inú rozbušku - u niekoho je to kričiaci šéf, u iného nechápavý kolega.... Presne si to zadefinujte a môžete začať s tým, že sa na dané situácie budete vedieť vopred pripraviť. Postupne tak spomínané rozbušky oslabíte.

“Prestavte” sa
Všetko je vo vašej hlave, a tak nie je na škodu skúsiť pozmeniť svoje nastavenie. Netrpezlivosť väčšinou plynie z uponáhľanosti, ale  odpovedzte si na toto - prečo sa vlastne tak náhlite? Čo sa stane, ak by daná vec nevyšla/meškala/trvala dlhšie? Čím skôr pochopíte, že to nebude žiadna katastrofa, tým lepšie sa vám bude s návalmi netrpezlivosti pracovať.

“Kúpte” si ružové okuliare
Akú perspektívu k danej situácii zaujmete, taká bude aj vaša reakcia. Preto, keďže viete, že vás môže dobehnúť výbuch netrpezlivosti, si “zakúpte” ružové okuliare a v týchto situáciách si ich nasaďte. Treba sa menej pozerať na negatíva a viac na pozitíva, hoci to znie až príliš slniečkovo. Pozitívne myslenie však výrazne znižuje napätie v človeku a to sa vám rozhodne zíde.

Nevyhýbajte sa stresu
Napriek tomu, že vinníkom je často stres, nevyhýbajte sa mu. Život nie je žiadna selanka a treba vedieť spracovať aj rôzne vypäté situácie, takže sa z každej učte. Okrem iného aj to, ako bojovať proti výbuchom netrpezlivosti.