Išlo o výsledok konzumácie jedál z rýchlych občerstvení, alkoholu, neriadeného príjmu kalórií a poruchy štítnej žľazy. Lekár mu povedal, že musí na operáciu. On si povedal, že to dokáže aj bez nej.

Za všetkým bol bicykel

Jared Burger mohol byť so svojim menom dokonalým maskotom rýchleho občerstvenia, ale keď prvý raz oprel ručičku bežnej váhy na maximum, uvedomil si, že má problém. Od lekára prišiel domov s jednoznačným verdiktom. Bez operácie neschudne a jedine pokles váhy mu môže zaručiť, že sa dostane živý cez hranicu štyridsiatky. Jared si povedal: „Ja to dokážem.“ Je príkladom človeka, ktorý aj napriek tomu, že má problém so štítnou žľazou dokázal poraziť obezitu. Za všetkým stál jediný sen. Opäť jazdiť s vášňou na bicykli, ako keď bol malý chalan.

Chcel opäť jazdiť na dvoch kolesách

Bol to jeho detský sen, ale aj ten najpevnejší bicykel by sa pod váhou cez 300 kíl rozložil ako stavebnica z lega. Spomínal, ako ho bavilo lietať na dvoch kolesách počas detstva a túžil sa vrátiť do sedla. Začal s nízkosacharidovou diétou a pomalým cvičením. Týmto spôsobom dal dole 136 kilogramov a rozhodne sa neplánoval zastaviť. Nebyť však bicykla, nikdy by sa možno na chudnutie neodhodlal. Nižšia váha mu pritom umožnila splniť si svoj sen a vyraziť s vetrom o preteky.

Viac kilometrov, menej kilogramov

Jared bol šťastím bez seba, keď zistil, že bicyklovať nezabudol a prináša mu to rovnaký pôžitok ako v detstve. Najprv bicykloval opatrne a potom stále viac. Šliapaním do pedálov vypotil ďalších 60 kilogramov. Dnes jazdí denne 40 až 50 kilometrov a jeho postava sa zmenila na nepoznanie. Povedali by ste, že je dokonca športovec, keď okolo presviští na dvoch kolesách. V súčasnosti váži 96 kilogramov a to všetko len vďaka tomu, že sa rozhodol bicyklovať. Je tomu presne rok a pol, čo bicykluje a na tento šport nedá dopustiť. „Cítim sa zdravšie, šťastnejšie a mladšie,“ hovorí Jared Burger. Dokonalý príklad premeny a toho, že ak sa chce, všetko sa dá.