Bylinný čaj proti kašľu 

Budete potrebovať iba tri plátky bio citrónu, pol litra vody, jednu kopcovitú lyžicu skorocelu a jednu kopcovitú lyžicu materinej dúšky alebo tymianu. Do vody dajte trikrát prevariť plátky citrónu, pridajte bylinky a nechajte lúhovať 15 minút. Užívajte dvakrát denne.

Zelený čaj je plný antioxidantov nazývaných polyfenoly a katechíny, ktoré môžu zabrániť poškodeniu buniek a chrániť vás pred srdcovými chorobami.
Zdroj: Shutterstock


Hoci sa najviac spomínajú zdravotné benefity citrónovej šťavy, aj kôra z citrónu má neskutočnú silu. Je veľmi zdravá a má priam zázračné účinky na ľudský organizmus. Obsahuje vápnik, draslík a vitamín C v mnohonásobne väčšom množstve ako šťava. Pomáha liečiť choroby ako sú prechladnutie, nádcha, alergie, astma a zápaly. Použiť však musíte výhradne citrón pestovaný organicky a aj ten dôkladne umyť horúcou vodou!

Citrónová kôra je nielen voňavá, ale aj zdravá.
Citrónová kôra je nielen voňavá, ale aj zdravá.
Zdroj: pinterest/whatsinthepan.com


Skorocel pôsobí protizápalovo a protibakteriálne, uľahčuje vykašliavanie a tlmí dráždivý kašeľ. Blahodárne pôsobí pri suchých zápaloch horných dýchacích ciest a astme. Pomáha pri chrípke a prechladnutí a zároveň prečistí krv, pľúca a žalúdok.

Skorocel kopijovitý
Skorocel kopijovitý
Zdroj: Shutterstock


Materina dúška posilňuje obranyschopnosť a imunitnú reakciu organizmu. Pomáha pri tráviacich a vylučujúcich problémoch. Pôsobí proti kašľu a zápalu priedušiek. Navyše zmierňuje migrénu, nespavosť, navodí uvoľnenie a vášmu telu dopraje pokoj a čas na uzdravenie.

Materina dúška je účinná pri suchom kašli.
Materina dúška je účinná pri suchom kašli.
Zdroj: profimedia.sk